Krok po kroku wciąż do przodu. rocznik 2008.

Kolejne mecze w rozgrywkach ligowych mają za sobą oba zespoły orlików młodszych z rocznika 2008. Choć oba zakończyły się porażkami, to trenera cieszy fakt, że w obu drużynach widać progres.

W środowe, ulewne popołudnie o punkty w I lidze rywalizował zespół „niebieskich”. Rywalem był bardzo wymagając, bo do Śremu przyjechał zajmujący czwarte miejsce zespół Suchary Suchy Las, który w tabeli wyprzedza Lecha Poznań. Mimo iż Warciarze tracą do Sucharów aż 34 punkty to na boisku tej różnicy widać nie było. Podobnie, jak w przegranym 5:6 meczu z trzecią Polonią Środa chłopcy postawili przeciwnikowi wysoko poprzeczkę i twarde warunki. Ci w pierwszej połowie byli jednak bardzo skuteczni i prowadzili do przerwy 7:2. Warciarze cały czas grali jednak bardzo ambitnie. Efektem były trzy strzelone bramki i strata zmalała do dwóch goli. W końcówce goście trafili jednak dwukrotnie i choć drugą połowę podopieczni Macieja Fujaka wygrali 3:2, to całe spotkanie przegrali 5:9, ale po raz kolejny pokazali, że potrafią nawiązać walkę i grać momentami jak równy z równym z najlepszymi, co w porównaniu do jesieni sprawia, że widać piłkarski postęp, który poczynili. Dwie bramki w meczu z Sucharami zdobył Marcin Gałuszka, a po jednej Kacper Grześkowiak, Wojciech Ściubeł i Bartosz Lange.

Z kolei w III lidze swoje umiejętności podnosi zespół Warty „białej”. Grupa mniej zaawansowana, w której są głównie chłopcy, którzy później dołączyli do Akademii w piątek zmierzyła się z liderem grupy – Adalbertusem Dalewo. Warciarze przespali nieco pierwszą połowę, po której przegrywali 0:4. Dużo lepsza w ich wykonaniu była druga odsłona. Dwie bramki strzelił Filip Łączny, ale okazji było więcej. Adalbertus podobnie, jak w pierwszej części strzelił cztery gole i wygrał zasłużenie 8:2.

W ten weekend orlików czekają kolejne pojedynki. W sobotę „niebiescy” o 11.00 zagrają w Śremie z 1920 Mosina, a w niedzielę „biali” w Puszczykowie z Lasem.