Król strzelców, najlepszy bramkarz, pierwsze i drugie miejsce rocznika 2009
|

Król strzelców, najlepszy bramkarz, pierwsze i drugie miejsce rocznika 2009

Za drużyną Warty rocznika 2009 bardzo pracowita niedziela. Król Strzelców, Najlepszy Bramkarz, I i II miejsce w Turnieju w Środzie Wlkp.

Naszą piłkarską niedziele zaczęliśmy już o godzinie 8. rano w Lesznie. Warta Niebieska grająca w turnieju jako Belgia rozpoczęła drugą kolejkę zimowej ligi Deichmann. Pomimo wczesnej pory rozgrywania meczów Młodzi Warciarze odnieśli komplet zwycięstw. W pierwszym meczu pokonali Polskę 4 -2, w drugim Urugwaj 8-2 a że dopiero się rozkręcali udowodnili to w ostatnim meczu pokonując Niemcy 20-1. A to nie koniec ich dokonań w tym dniu….

Godzinę później do rywalizacji w turnieju Polonia Cup II w Środzie Wlkp. Przystąpiła drużyna Warty Śrem Białej . W pierwszym meczu po 3 bramkach Stasia Gumieniaka i jednym trafieniu kapitana drużyny Jacka Tomaszewskiego pewnie pokonaliśmy Unie Swarzędz, drugi mecz znów duet Tomaszewski Gumieniak zapewnia zwycięstwo 2-1 nad drużyną FALP Junikowo, trzeci mecz to ponownie mecz z Unią Swarzędz i znów historia się powtórzyła wygrywamy 3-1 po dwóch bramkach Kuby Makowskiego i jednym Trafieniu Stasia Gumieniaka. Ostatni mecz pierwszej fazy i znów zwycięstwo nad FALP Junikowo 2-0 po trafieniach Gumieniaka i Makowskiego.

Z kompletem zwycięstw trafiliśmy do grupy trzech zespołów grających o miejsca 1-3. W pierwszym meczu fazy finałowej po bardzo dobrym i zaciętym meczu remisujemy bezbramkowo z UKS Śrem 0 – 0, a w drugim meczu fazy finałowej 1-0 pokonujemy Koronę Zakrzewo po bramce Jacka Tomaszewskiego i zajmujemy drugie miejsce w turnieju. Bardzo dobra gra całego zespołu, zaangażowanie wszystkich zawodników daje bardzo wysokie miejscem w turnieju. Indywidualnie Stasiu Gumieniak został Królem Strzelców imprezy.

Po przerwie obiadowej i przenosinach z Leszna do Środy Wlkp. do rywalizacji przystąpiła Warta Niebieska w turnieju Polonia Cup I, dla której był to już drugi turniej tego dnia.

Na rozpoczęcie turnieju który rozgrywał się systemem każdy z każdym wygrywamy 3-1 z Oranje Konin po bramkach Florkowskiego, Grześkowiaka, Gołaszewskiego, w drugim meczu niestety schodzimy z boiska pokonani. Nasza drużyna przegrywa 0-1 z LPFA Bułgarska. Trzeci mecz to derby Śremu, a wiadomo że derby rządzą się swoimi prawami remisujemy po bramce Oliwiera Grześkowiaka 1-1. Od tego meczu przyspieszamy, wygrywając kolejno 3 mecze z AP Reissa Kalisz 1-0 bramka Grześkowiak, 1-0 pokonujemy FALP Luboń bramka Szulczewski, i ponownie 1-0 pokonujemy gospodarzy Polonię Środa Wlkp. po bramce Grześkowiaka kończymy zmagania z 13punktami na pierwszym miejscu w turnieju, a nasz bramkarz Borys Korcz zostaje Najlepszym Bramkarzem turnieju

O zaciętości turnieju świadczą wyniki poszczególnych meczy oraz tabela końcowa

1. Warta Śrem 13 pkt

2. AP Reissa Kalisz 13pkt

3. LPFA Bułgarska 11 pkt

4. Polonia Środa 10pkt

5.LPFA Luboń 4pkt

6. Oranje Konin 4pkt

7 UKS Śrem 3.pkt

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.