Aktualności

Liga WZPN- Żaki F-2 Pierwsze punkty zdobyte

W niedzielę tj. 23.04.2017r. podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego (w zastępstwie prowadził Trener Dawid GRZEŚKOWIAK)  Żaki F2 Warty Śrem pojechali na Ligę Mistrzowską WZPN do Lubonia.

W pierwszym meczu piłkarze Warty Śrem zremisowali z Akademią Reissa Poznań 0:0. Mecz od początku był wyrównany, jednak przewaga młodych Warciarzy jak i Akademii Reissa nie przełożyła się w zdobycz bramkową.

W drugim meczu młodzi adepci Warty grali z imienniczką z Poznania mecz podobny do pierwszego sytuacji do zdobycia bramki miały obydwie drużyny lecz defensywa spisywała się bardzo dobrze. Mecz zakończył się remisem 0:0.

W trzecim meczu turnieju doszło do pojedynku z gospodarzem Stellą Luboń. Młodzi Warciarze zagrali dobry mecz ale brakowało koncentracji w końcówce i szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy po zamieszaniu w polu karnym straciliśmy bramkę w ostatniej minucie meczu i przegraliśmy 0:1.

Podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego grali bardzo dobrze defensywnie, szkoda tylko sytuacji gdzie straciliśmy bramkę w ostatnim meczu a powinniśmy wygrać ten mecz, oraz sytuacji gdzie moglibyśmy wygrać mecze przy lepszej skuteczności a kończyły się remisem. Cieszy fakt że te mecze pokazały że w lidze mistrzowskiej WZPN nie ma faworyta każda z drużyn potrafi wygrać jak i po wyrównanym meczu przegrać. Ten turniej pokazał że praca którą wykonaliśmy
w przerwie zimowej w przygotowaniu do ligi idzie w dobrym kierunku jeszcze musimy popracować nad wyeliminowaniem indywidualnych błędów i będzie bardzo dobrze
w końcu zapracowaliśmy na to że jesteśmy w pierwszej czwórce rocznika 2009
w Wielkopolsce. Przed nami następna Liga 06.05.2017r. w Akademii Reissa Poznań, oraz 07.05.2017r. Klubowe Mistrzostwa Polski w Mogielnicy  – dodał trener