Luiza Złotkowska kibicuje Warcie Śrem

Luiza Złotkowska: Inwestycja w młodzież to według mnie najlepiej wydawane pieniądze

O kilka słów na temat projektu nr 3 Budżetu Obywatelskiego Śremu oraz o tym czy pamięta swoje lekcje wf-u w szkole zapytaliśmy kilka dni temu Mikołaja Laska, naszego klubowego dietetyka. Podobne pytania udało nam się zadać również Luizie Złotkowskiej, polskiej łyżwiarce szybkiej, brązowej medalistce igrzysk w Vancouver i srebrnej medalistce igrzysk w Soczi.

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Śremu. Zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt ogólnogminny nr 3, którego celem jest wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży, poprzez doposażenie wszystkich szkół podstawowych z Miasta i Gminy Śrem w sprzęt sportowy. W ramach projektu przewiduje się zakup sprzętu sportowego niezbędnego w realizacji zajęć programowych z wychowania fizycznego.

Pamiętasz swoje lekcje wf-u w szkole podstawowej?

Oczywiście ze pamiętam, bo lekcje WF były moimi ulubionymi. W szkole podstawowej zaczęła się tez moja pasja do sportu, to właśnie nauczyciel wf odkrył i zaszczepił to we mnie.

Jak ważną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole?

W dobie smartfonów i komputerów jeśli chcemy zachęcić młodzież do aktywności fizycznej musi to być coś “na czasie”, sprzęt i zajęcia musza być atrakcyjne i ciekawe. A z drugiej strony sprzęt powinien być bezpieczny i wysokiej jakości.

Co sądzisz o projekcie Sportowa Szkoła – sprzęt sportowy dla szkół?

Inwestycja w młodzież to według mnie najlepiej wydawane pieniądze. A o ile lepiej jest dbać o zdrowie niż wydawać dużo więcej na leczenie, to już każdy powinien wiedzieć. Uważam ze ten projekt to świetny pomysł który pomoże wzbudzić sportowe pasje.

Budżet Obywatelski Śremu: Sportowa Szkoła, projekt ogólnogminny nr 3
Budżet Obywatelski Śremu: Sportowa Szkoła, projekt ogólnogminny nr 3

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.