Luiza Złotkowska: Inwestycja w młodzież to według mnie najlepiej wydawane pieniądze

Luiza Złotkowska kibicuje Warcie Śrem

O kilka słów na temat projektu nr 3 Budżetu Obywatelskiego Śremu oraz o tym czy pamięta swoje lekcje wf-u w szkole zapytaliśmy kilka dni temu Mikołaja Laska, naszego klubowego dietetyka. Podobne pytania udało nam się zadać również Luizie Złotkowskiej, polskiej łyżwiarce szybkiej, brązowej medalistce igrzysk w Vancouver i srebrnej medalistce igrzysk w Soczi.

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Śremu. Zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt ogólnogminny nr 3, którego celem jest wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży, poprzez doposażenie wszystkich szkół podstawowych z Miasta i Gminy Śrem w sprzęt sportowy. W ramach projektu przewiduje się zakup sprzętu sportowego niezbędnego w realizacji zajęć programowych z wychowania fizycznego.

Pamiętasz swoje lekcje wf-u w szkole podstawowej?

Oczywiście ze pamiętam, bo lekcje WF były moimi ulubionymi. W szkole podstawowej zaczęła się tez moja pasja do sportu, to właśnie nauczyciel wf odkrył i zaszczepił to we mnie.

Jak ważną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole?

W dobie smartfonów i komputerów jeśli chcemy zachęcić młodzież do aktywności fizycznej musi to być coś „na czasie”, sprzęt i zajęcia musza być atrakcyjne i ciekawe. A z drugiej strony sprzęt powinien być bezpieczny i wysokiej jakości.

Co sądzisz o projekcie Sportowa Szkoła – sprzęt sportowy dla szkół?

Inwestycja w młodzież to według mnie najlepiej wydawane pieniądze. A o ile lepiej jest dbać o zdrowie niż wydawać dużo więcej na leczenie, to już każdy powinien wiedzieć. Uważam ze ten projekt to świetny pomysł który pomoże wzbudzić sportowe pasje.

Budżet Obywatelski Śremu: Sportowa Szkoła, projekt ogólnogminny nr 3
Budżet Obywatelski Śremu: Sportowa Szkoła, projekt ogólnogminny nr 3
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.