| | |

Mamy TO! Puchar jest nasz! PUCHAR DO WARTY NALEŻY!

Pierwszy Memoriał Bolesława Wośkowiaka przeszedł do historii. Trofeum z rąk Anety Kaptur – córki śp. Honorowego Prezesa Klubu, odebrał Hubert Sciak. W finale Warciarze wygrali z Kotwicą Kórnik wysoko bo aż 4:0.

Dzisiaj w sali Śremskiego Sportu ku pamięci Bolesława Wośkowiaka zagrało dziesięć zespołów.  Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Adam Lewandowski, który w ciepłych słowach wspomniał o zasłużonym dla klubu i miasta trenerze, prezesie i działaczu.

On żył piłką. Rozmawialiśmy telefonicznie dzień przed jego śmiercią i oczywiście tematem numer jeden była piłka nożna – powiedział włodarz Śremu.

W dwóch grupach eliminacyjnych walczono o cztery miejsca w półfinałach. Znaleźli się w nim seniorzy Warty, którzy zajęli drugie miejsce w grupie A z dorobkiem 7 punktów. Nasi piłkarze rozpoczęli turniejowe zmagania od zwycięstwa 4:1 nad Kłosem, a potem przegrali 1:3 z Totemem, który wygrał całą grupę gromadząc 10 punktów. Kolejny pojedynek gospodarzy to remis 2:2 z Heliosem, a w decydującym meczu Warciarze nie dali szans KSGB Manieczki gromiąc rywali 4:0. O finał biało-niebiescy zagrali z Avią Kamionki, która bez porażki na koncie wygrała grupę B. Zacięty mecz zakończył się bezbramkowym remisem i decydowały karne. W nich świetnie bronił Maciej Błaszczyk, który odbił dwa strzały rywali i wprowadził zespół do finału. Ten to koncert w wykonaniu Warciarzy, którzy rozbili aż 4:0 Kotwicę. Czwartoligowcy wcześniej pokonali w półfinale 2:1 Totem, ale z gospodarzami w tym dniu szans nie mieli. Wynik meczu otworzył Krzysztof Chwaliszewski, a potem do siatki trafiali jeszcze Dawid Cubal, Adrian Chwaliszewski i Hubert Sciak.

Warto także podkreślić bardzo dobrą postawę w turnieju juniorów Warty, którzy do końca bili się o miejsce w półfinale. Decydujący mecz z Kotwicą przegrali jednak 0:2. Wcześniej pokonali 2:1 Oldbojów Warty, a także 3:2 Pogoń Książ i zremisowali 1:1 z Avią. Cztery punkty zdobyli także najstarsi adepci naszego klubu, a więc drużyna oldbojów, która także może być z siebie dumna. Remis 1:1 z Kotwicą i zwycięstwo 2:1 nad Pogonią, przy minimalnych porażkach z juniorami i Avią to dobry wynik jak na „czterdziestolatków”.

Tak więc niedzielny turniej Warta może zaliczyć do bardzo udanych, a seniorzy za rok bronić będą trofeum.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.