| | |

Mamy wicelidera

Po sobotnim zwycięstwie 4:1 nad Phytopharm Klęka nasi seniorzy awansowali na pozycję wicelidera klasy okręgowej! Był to szósty wygrany mecz w tym sezonie.

Do pojedynku 8 kolejki Warciarze przystępowali bez swojego kapitana. Dwie żółte kartki otrzymane w Swarzędzu sprawiły, że przymusową pauzę miał Hubert Sciak. Opaskę kapitana przejął po nim Michał Mocek. Po pierwszej połowie nie zanosiło się na tak łatwe zwycięstwo. Co prawda w 31 minucie prowadzenie śremskiej drużynie zapewnił Patryk Słomczyński, ale goście nie pozwalali ekipie Marka Wilczyńskiego na zbyt wiele, a sami mieli jedną bardzo dobrą okazję, kiedy strzał napastnika Phytopharmu o

ronił Jerzy Kuchnicki, a dobijający zawodnik był na spalonym. Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy szybko strzelili dwie bramki. Pomogli im w tym sami rywale. W niefrasobliwy sposób tracili oni piłkę pod własną bramką. W 53 minucie wykorzystał to Arkadiusz Trzciński, a chwilę potem Bartosz Skrzypczak i zrobiło się 3:0. Goście odpowiedzieli honorową bramką, bo wynik meczu na 4:1 po indywidualnej akcji ustalił Patryk Słomczyński.

W minionej kolejce potknęły się Avia Kamionki i Kłos Zaniemyśl. W efekcie Warta awansowała na pozycję wicelidera tabeli. Do prowadzących Czarnych Czerniejewo tracimy sześć punktów, a już w najbliższej kolejce hit, a więc starcie czołowej dwójki. Wartę czeka wyjazd do lidera Czerniejewa. Czarni odnieśli komplet zwycięstw.