Mikołaj Lasek: Projekt Sportowa szkoła jest doskonałą propozycją na wyrównanie szans w poszczególnych placówkach

Już jutro rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Śremu. Zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt ogólnogminny nr 3, którego celem jest wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży, poprzez doposażenie wszystkich szkół podstawowych z Miasta i Gminy Śrem w sprzęt sportowy. W ramach projektu przewiduje się zakup sprzętu sportowego niezbędnego w realizacji zajęć programowych z wychowania fizycznego.

O kilka słów na temat projektu oraz o tym czy pamięta swoje lekcje wf-u w szkole zapytaliśmy Mikołaja Laska, naszego klubowego dietetyka.

Pamiętasz swoje lekcje wf-u w szkole podstawowej?

Doskonale pamiętam swoje zajęcia z wychowania fizycznego gdyż w mojej szkole podstawowej nie było wówczas sali gimnastycznej i zajęcia odbywały się na korytarzu lub w terenie. Na pewno tamtejsze lekcje cechowało bardzo duże zaangażowanie wszystkich ćwiczących i nauczyciela.

Czy odpowiedni sprzęt jest ważny podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole?

Moim zdaniem sprzęt sportowy w dzisiejszych czasach odgrywa kluczowe zadanie, a szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy zadaniem każdego nauczyciela jest zainteresowanie uczniów. Należy pamiętać że wszędzie dzieci otoczone są kolorami, reklamami i tylko barwne i atrakcyjne lekcje są ich w stanie przyciągnąć. Duży wybór sprzętu pozwala na urozmaicenie zajęć lekcyjnych, a co za tym idzie wzrost atrakcyjności. W dzisiejszych czasach nauczyciel wuefu nie tylko prowadzi zajęcia z klasycznych dyscyplin jak gry zespołowe, lekkoatletyka czy gimnastyka ale wprowadza również elementy jogi, pilatesu, fitnesu, Crossfitu czy tańca. Szersza gama sprzętu pozwala na oddziaływanie wielokierunkowe i tym samym zwiększanie bodźców ruchowych dzieci.

Co.sadzisz o programie:

Projekt „Sportowa szkoła” jest doskonałą propozycją na wyrównanie szans w poszczególnych placówkach. Lista sprzętu zawarta w projekcie na pewno pomoże w realizacji zajęć z wychowania fizycznego i podniesie jakość tych zajęć. Należy.pamiętać że.dobry sprzęt to także bezpieczny sprzęt a bezpieczeństwo jest sprawą podstawową szczególnie na zajęciach wychowania fizycznego. Podoba mi się idea, która jest konkretna i wskazuje co dana szkoła otrzyma. Należy zdawać sobie.sprawę, że w wielu szkołach wystarczająca liczba piłek dla każdego.ucznia nie jest możliwa do realizacji. Uzupełnienie braków sprzętowych pozwoli na optymalne wykorzystanie zarówno bazy sportowej jak i potencjału uczniów.

Pan Mikołaj Lasek, specjalista z pasją i energią, fan dobrej muzyki, zapalony maratończyk założyciel i administrator strony „Pan Wuefista” (projekt, który ma zachęcać dzieci i ich rodziców do wychowania w kulturze fizycznej oraz kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych i życiowych).

https://www.facebook.com/PanWuefista/

Budżet Obywatelski Śremu: Sportowa Szkoła, projekt ogólnogminny nr 3
Budżet Obywatelski Śremu: Sportowa Szkoła, projekt ogólnogminny nr 3

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.