Minimistrzostwa Deichmann rocznik 2009
|

Minimistrzostwa Deichmann rocznik 2009

Dwie drużyny Warty Śrem rocznik 2009 rywalizowały od początku kwietnia w Minimistrzostwach Deichman. Drużyna Warty Niebieskiej grała jako Serbia, natomaist Warta Biała w turnieju nosiła nazwę Słowenii.

Turnirj składał się z 4 zjazdów gdzie drużyny rywalizowały każdy z każdym w swoich grupach oraz finału, w którym obowiązywał system pucharowy. Drużyna Słoweni zdobywając 19 punktów zajęła w swojej grupie 3 miejsce. Na ten bilans skłądało się 6 zwycięstw, jeden remis, oraz dwie porażki.

Drużyna Serbii zdobyła w swojej grupie 24 punkty, odnosząc 8 zwycięstw i raz schodząc z boisa pokonana. Dzięki takiej zdobyczy punktowj Serbia została rostawiona jako jeden z dwójki zespołów w finale Miejskim Minimistrzostw Deichman .

10 czerwca nasze drużyny przystąpiły do finłowej rozgrywki. Jako pierwsza ruszyła do gry drużyna Słowenii, której przeciwnikiem była Kolumbia. Niestety już w pierwszym meczu nasza drużyna zakończyła udział w turnieju. Rywal okazał się bardziej skuteczny i pokonał nas 6 – 1. Lepiej rozpoczęł finał drużyna Serbii w pierwszym swoim meczu 1/8 pewnie pokonała zespół Chile 3-0. W ćwierćfinale czekał na nas zespół Belgii. Nasi chłopcy pewnie wygrali 5-1 i zapewnii sobie awans do strefy medalowej turnieju. Bardzo słaby początek meczu z Hiszpanią stracone 3 bramki w 5 minut spowodowały że nasz zespół nie awansował do finału. Mimo ambitnej gry, do końca meczu nie udało się dogonić Hiszpanów, którzy wygrali półfinal 6-3. W “małym finale” czekał na nas zespół Czech. Nasi chłopcy zdołali podnieść się po porażce i po bardzo dobrym meczu wygrli 6-1, zajmując III miejsce w finale na 30 zespoł.

Cieszy nas postawa naszych zespołów, zdobyte doświadczenie napewno zaprocentuje w rozgrywkach ligowych. Gratulację dla Zespołu Serbii , który został tylko pokonany przez Hiszpanów późniejszych triumfatorów całej imprezy. Słowa uznania dla naszych zawodnoków Wojciech Rembielak (Serbia) zdobył 22 bramki w całym turnieju, Oliwier Grześkowiak (Serbia) dołożył 18, natomiast w zespole Słoweni najskuteczniejszym strzelcem zostal zdobywca 15 bramek Mikolaj Pietrzak

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.