Minimistrzostwa Deichmann rocznik 2009

Minimistrzostwa Deichmann rocznik 2009

Dwie drużyny Warty Śrem rocznik 2009 rywalizowały od początku kwietnia w Minimistrzostwach Deichman. Drużyna Warty Niebieskiej grała jako Serbia, natomaist Warta Biała w turnieju nosiła nazwę Słowenii.

Turnirj składał się z 4 zjazdów gdzie drużyny rywalizowały każdy z każdym w swoich grupach oraz finału, w którym obowiązywał system pucharowy. Drużyna Słoweni zdobywając 19 punktów zajęła w swojej grupie 3 miejsce. Na ten bilans skłądało się 6 zwycięstw, jeden remis, oraz dwie porażki.

Drużyna Serbii zdobyła w swojej grupie 24 punkty, odnosząc 8 zwycięstw i raz schodząc z boisa pokonana. Dzięki takiej zdobyczy punktowj Serbia została rostawiona jako jeden z dwójki zespołów w finale Miejskim Minimistrzostw Deichman .

10 czerwca nasze drużyny przystąpiły do finłowej rozgrywki. Jako pierwsza ruszyła do gry drużyna Słowenii, której przeciwnikiem była Kolumbia. Niestety już w pierwszym meczu nasza drużyna zakończyła udział w turnieju. Rywal okazał się bardziej skuteczny i pokonał nas 6 – 1. Lepiej rozpoczęł finał drużyna Serbii w pierwszym swoim meczu 1/8 pewnie pokonała zespół Chile 3-0. W ćwierćfinale czekał na nas zespół Belgii. Nasi chłopcy pewnie wygrali 5-1 i zapewnii sobie awans do strefy medalowej turnieju. Bardzo słaby początek meczu z Hiszpanią stracone 3 bramki w 5 minut spowodowały że nasz zespół nie awansował do finału. Mimo ambitnej gry, do końca meczu nie udało się dogonić Hiszpanów, którzy wygrali półfinal 6-3. W „małym finale” czekał na nas zespół Czech. Nasi chłopcy zdołali podnieść się po porażce i po bardzo dobrym meczu wygrli 6-1, zajmując III miejsce w finale na 30 zespoł.

Cieszy nas postawa naszych zespołów, zdobyte doświadczenie napewno zaprocentuje w rozgrywkach ligowych. Gratulację dla Zespołu Serbii , który został tylko pokonany przez Hiszpanów późniejszych triumfatorów całej imprezy. Słowa uznania dla naszych zawodnoków Wojciech Rembielak (Serbia) zdobył 22 bramki w całym turnieju, Oliwier Grześkowiak (Serbia) dołożył 18, natomiast w zespole Słoweni najskuteczniejszym strzelcem zostal zdobywca 15 bramek Mikolaj Pietrzak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.