Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w Szermierce.

W dniu 15. 12. 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w szermierce. Patronat nad Memoriałem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Prezes SZS w Śremie powitał wszystkich zaproszonych gości w osobach Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, Prezesa Okręgowego Związku Szermierczego a zarazem członka Zarządu PZSz, dr Jana Wachowiaka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Małgorzatę Pawelczyk oraz zawodników, trenerów, sędziów i  rodziców.

Otwarcia dokonał Burmistrz Adam Lewandowski który powitał wszystkich będących na sali oraz przedstawił działalność sportową Tadeusz Mieloszyńskiego. W czasie ceremonii otwarcia Memoriału nastąpiła miła uroczystość Prezes Jan Wachowiak wręczył Pani Małgorzacie Pawelczyk najwyższe wyróżnienie OZSz ZŁOTĄ ODZNAKĘ w Poznaniu a przedstawiciele Warty Śrem wręczyli kwiaty. Kwiaty również złożyli na grobie śp Tadeusza Mieloszyńskiego zawodnicy WARTY Śrem.
W zawodach udział wzięło około 180 zawodniczek i zawodników.Zwycięzcy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale i dyplomy.W Memoriale udział wzięli również zawodniczki i zawodnicy Warty Śrem reprezentujących szkoły śremskie.Zawodnicy z WARTY zdobyli pięć medali w szpadzie ( trzy złote  jeden srebrny i jeden brązowy )Złoci medaliści przeszli przez turniej bez porażki. Cieszy postawa Wiktorii Mieszały ( Gimnazjum nr 1 Śrem ) która z walki na walkę  walczyła lepiej wybierała odpowiednie działania a co najważniejsze wybór odpowiedniego tempa był w walce finałowej prawie doskonały.
Jednak dla nas trenerów największą niespodziankę sprawił Adrian Genderka ( Szkoła Podstawowa Nr 1 w Śremie ) który po raz pierwszy w swojej karierze wygrał zawody tej rangi, walczył rozważnie i ze spokojem co w poprzednich turniejach nie zawsze tak było. Myślimy że Adrian zrozumiał sens walki i będziemy mieli z niego w następnych turniejach pociechę. Adrian walczył z zawodnikami dwa lata starszymi  z uczniami Gimnazjum.
Trzecim zwycięzcą został Jakub Mieszała ( Zespół Szkół Technicznych ) który wyprzedził kolegę klubowego Szymona Łabędę ( Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie.
Brązowy medal zdobył Marcin Łabęda ( Gimnazjum nr 2 w Śremie).Miejsca finałowe zajęli piąte   Jakub Kropacz a ósme  Mikołaj Genderka obydwaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie. W punktacji szkół w szadzie chłopców  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie zdobyli  I miejsce.