Młodzicy pokazali charakter

Drugie jesienią zwycięstwo odnieśli młodzicy starsi z rocznika 2007. – W końcu chłopcy pokazali charakter – podsumował trener Hubert Sciak.

W sobotę podopieczni Huberta Sciaka i Krzysztofa Stępy podejmowali na własnym boisku MKS Trzemeszno. Młodzi Warciarze rozegrali dobre spotkanie. Do przerwy po golach Damiana Łączniaka i Jakuba Hamulskiego biało-niebiescy prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie rywale nie dawali za wygraną i doprowadzili do wyrównania. Śremianie z dużą determinacją dążyli do zdobycia bramki na wagę zwycięstwa i dopięli swego. Najpierw świetnie w „okienko” przymierzył Dawid Sękowski, a w końcówce kropkę nad „i” postawił Igor Drożdżyński i Warta wygrała 4:2.

Przed meczem uczulałem, że to gra błędów i kto ich popełni mniej ten wygra – mówi trener Hubert Sciak. – W końcu mocno się chłopcy pilnowali, aby ich było jak najmniej i tak na dobrą sprawę tylko przy pierwszej straconej bramce popełnili prosty błąd. Jestem zadowolony z postawy zespołu, bo w końcu pokazaliśmy charakter i mimo, że przeciwnik wyrównał, to widać było, że chcemy ten mecz wygrać – dodał.

Następnym rywalem młodzików będzie Mieszko Gniezno.