|

 Młodzicy Warty The Best!

Warciarze podbili Wolsztyn! Podopieczni Michała Mocka okazali się najlepszym zespołem czwartkowego turnieju halowego organizowanego przez miejscową Akademię Reissa.

Gdy niektórzy rówieśnicy naszych piłkarzy korzystali z uroków ferii i przewracali się w łóżkach na przysłowiowy drugi bok, to w tym samym czasie Warciarze z rocznika 2006 wczesnym rankiem ruszyli do Wolsztyna, by zagrać w turnieju. Jak się okazało – mówiąc żargonem młodzieży – biało-niebiescy „pozamiatali” i wygrali zawody. Grupowe eliminacje młodzicy rozpoczęli od zwycięstwa 2:0 nad Piastem Wysogotowo, a gole na wagę trzech punktów zdobyli Julia Cieślak i Kacper Świdurski. Sporo emocji było w meczu przeciwko drużynie z Zielonej Góry. Do kolejnych trafień Julii i Kacpra dołączył jeszcze Dominik Pruchnik i Warciarze wygrali 3:2. Ostatni mecz to bój z gospodarzami. Padł remis 2:2, a obie bramki zdobył Kacper Świdurski. Wynik ten dał awans do półfinału z pierwszego miejsca. Kacper instynkt strzelecki pokazał także w meczu, którego stawką był finał. Jego gol dał bowiem zwycięstwo nad ekipą TS Przylep.

Walka o złoto rozegrała się pomiędzy Wartą, a gospodarzami. Obie drużyny spotkały się więc ponownie. Rewanż należał do młodzików trenera Mocka. Tym razem do siatki rywali trafił Tobiasz Szafrański, a że świetnie spisała się defensywa, to finał zakończył się triumfem śremskiego zespołu 1:0.
Mało tego najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy uznali Julkę Cieślak, która wróciła do Śremu z pamiątkową statuetką.

– Fajnie wraca się do domu z turniejów po takim sukcesie – mówi trener Michał Mocek. – Nie przegraliśmy żadnego meczu, a wygraliśmy cztery z pięciu spotkań, także przypadku nie było i zasłużenie zdobyliśmy puchar. Brawa należą się całej drużynie – chwali swoich podopiecznych trener młodzików.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.