Młodziki Michała Mocka ponownie tuż za podium

Trzeciego grudnia Młodziki biało – niebieskiej Piłkarskiej Akademii Warty Śrem rozegrali drugi turniej zimowego sezonu. Podopieczni Michała Mocka gościli na przepięknej hali sportowej jaką bez wątpienia jest słynna Polibuda.

Zespół Warty trafił do grupy c, gdzie przyszło im się zmierzyć z takimi zespołami jak: Błękitni Owińska, Szkoła Futbolu Luboń II oraz Akademia Kreatywnego Futbolu Łokietek. I tak też kolejno rozgrywali swoje spotkania.

W pierwszym z nich mimo rekordowo szybko strzelonej bramki przez Świdurskiego (7 sekunda) ulegli wysoko Błękitnym 9:3, a do siatki trafił jeszcze Bąkowski i Szafrański T.. W drugim spotkaniu również prowadzili 1:0 po bramce Świdurskiego by przegrać 1:2. W meczu o wszystko bo takim można nazwać pojedynek o trzecie miejsce w grupie, które dawało grę w ćwierćfinale niebiescy wygrali pewnie AKF 3:0 po bramkach Świdurskiego, który ustrzelił klasycznego hat- tricka.

Mimo ciężkiej przeprawy grupowej Warciarze zameldowali się na parkiecie w walce o półfinał. Na drodze stanął zespół Kani Gorzów Wlkp., który wygrał swoją grupę. Śremianie wspięli się na wyżynę swoich umiejętności i po znakomitym spotkaniu wygrali pewnie 5:1 (bramki: Świdurski, Stawecki, Szafrański Tobiasz, Bąkowski, Szafrański Aleks).

Półfinał miał być rewanżem za porażkę grupową z Luboniem. Mecz ten zapewnił kibicom sporo emocji. W trakcie meczu oglądaliśmy dwie piłkarsko utalentowane drużyny. Po końcowym gwizdku sędziego wynik remisowy 2:2 (bramki: Cieślak Julia, Stawecki) nie wyłonił finalisty, a więc karne, a w nich więcej szczęścia miał zespół trenera Balcerka, który wygrał w nich 3:2.

Mecz o trzecie miejsce nie poszedł po myśli trenera Mocka. Jego zespół przegrał Akademią Reissa i ostatecznie zajął IV miejsce. Warto dodać, że po raz kolejny statuetka najlepszego bramkarza trafia w ręce naszego golkipera Aleksa Szafrańskiego, praca pod okiem trenera Eliasza Pawlaka przynosi koleje rezultaty. Brawo 🙂

Młodziki Michała Mocka ponownie tuż za podium
Młodziki Michała Mocka ponownie tuż za podium

„To miejsce nas prześladuje. Tydzień temu zajmując IV miejsce na turnieju Wiary Lecha czuliśmy ogromny niedosyt. Dziś ponownie zajmujemy IV lokatę i jest podobnie. Ten turniej był dla nas jak sinusoida i analizując go na spokojnie IV miejsce w gronie tak dobrych drużyn powinno cieszyć. Wiemy nad czym musimy popracować, aby odnosić jeszcze lepsze wyniki. To głowa jest naszym trudnym przeciwnikiem i z nią musimy nauczyć się wygrywać tuż przed pierwszym meczem. Dziękuję i gratulacje dla zawodników za kolejne godne reprezentowanie naszego klubu, miasta. Dziękuje po raz kolejny rodzicom za pomoc i wsparcie.” – Trener Mocek

Tabela:

 1. Szkoła Futbolu Luboń II
 2. Błękitni Owińska
 3. AP Reissa
 4. Warta Śrem
 5. Kania Gorzów Wlkp.
 6. Murowana Goślina
 7. Szkoła Futbolu Luboń I
 8. Elite Goal
 9. Lech 13 Poznań
 10. AKF Łokietek
 11. Korona Zakrzewo
 12. Avia Kamionki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.