Młodziki młodsze Warty ponownie na podium
|

Młodziki młodsze Warty na podium – puchar zadedykowany Sebie

Pierwszy turniej w nowym roku mają za sobą młodziki młodsze Akademii Piłkarskiej Młoda Warta. Podopieczni Michała Mocka 13 stycznia z samego rana ruszyli na turniej organizowany przez zespół Juna Trans Oborzyska.

Zanim zaczęto zmagania na boisku trenerzy uczestniczyli w losowaniu grup, a więc do samego końca nie było wiadomo z kim zmierzą się Warciarze. Niebiescy ostatecznie trafili do grupy B, gdzie rywalizować im przyszło z Obrą Kościan, PKS Racot, Helios Bucz oraz Szkoła Futbolu Luboń.

Śremianie turniej rozpoczęli od dwóch zwycięstw. W pierwszym spotkaniu pokonali 1:0 Obrę Kościan po bramce Kacpra Staweckiego, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza. W meczu z PKS Racot (który ostatecznie wygrał turniej) niebiescy wygrali 1:0, a bramkę w tym spotkaniu strzelił Kacper Świdurski, który popisał się indywidualną akcją oraz zimną krwią w polu karnym przeciwnika.

Po dwóch spotkaniach wydawało się, że zajęcie pierwszego miejsca w grupie, które dawało grę w finale Śremska Warta ma w kieszeni jednak dwa kolejne spotkania pokrzyżowały plany. Kolejnymi rywalami drużyny Mocka był zespół Heliosa Bucz oraz Szkoły Futbolu Luboń. Oba spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem.

Były to mecze bardzo podobne do siebie. Zarówno w pojedynku z Heliosem jak i ze Szkołą to Warciarze dominowali, utrzymując się przy piłce, szukali okazji do strzelenia bramki, która dała by pewne pierwsze miejsce w fazie grupowej. Mimo iż stworzyli kilkanaście sytuacji w obu spotkaniach piłka jak zaczarowana nie znalazła drogi do sieci.

Młodziki z 8 punktami w grupie bez przegranego meczu, bez straconej bramki zajęli 2 miejsce w grupie co dawało mecz o najniższy stopień na podium.

O podium z Galacticos Poznań

Do spotkania o trzecie miejsce Warciarze przystąpili w nie najlepszych nastrojach bowiem czuli, że ten turniej powinien być zwycięski. Niebieski zmierzyli się z zespołem Galacticos Poznań. Spotkanie to od początku ułożyło się wyśmienicie bo już w 14 sekundzie do bramki trafił Kacper Świdurski. Bramka ta spowodowała, że w szeregach Śremskiego zespołu ponownie zagościł na ich twarzach uśmiech i radość z gry. W 7 minucie podwyższył Dominik Pruchnik, który silnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza umieszczając mu piłkę tzw. “Ole”. Tuż przed końcem bramkę kontaktową zdobyli zawodnicy z Poznania i wynik końcowy 2:1 dla reprezentantów naszego miasta.

Kolejny turniej z którego nie do końca jesteśmy zadowoleni. Przez cały turniej nie przegraliśmy meczu, straciliśmy jedną bramkę, a zajmujemy trzecie miejsce. W dniu dzisiejszym zabrakło szczęścia. Bo oba spotkania zremisowane w grupie to mecze niewykorzystanych sytuacji, trudno w to uwierzyć ale mieliśmy ich naprawdę multum. Ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce i wracamy z pucharem, który ponownie dedykujemy i przekazujemy w ręce naszego przyjaciela Sebastiana – powiedział strzelec jednej z bramek Dominik Pruchnik.

Młodziki młodsze Warty ponownie na podium
Młodziki młodsze Warty ponownie na podium

W najbliższy weekend organizujemy dwudniowy turniej na hali w Krzywiniu na który wszystkich serdecznie w imieniu drużyny zapraszam. Start godzina 9.00 sobota i niedziela. – dodał pomocnik młodzików

Tabela:

  1. PKS Racot
  2. GKS Dopiewo
  3. Warta Śrem
  4. Galacticos Poznań
  5. Dyskobolia Grodzik Wlkp.
  6. Helios Bucz
  7. Canarinhos Skórzewo
  8. Szkoła Futbolu Luboń
  9. Obra Kościan KOŚCIAN
  10. Juna Trans Oborzyska

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.