Młodziki tuż za podium podczas Duszczyki CUP 2017
|

Młodziki tuż za podium podczas Duszczyki CUP 2017

Młodziki D2 Warty Śrem w zeszły weekend rozpoczęli cykl turniejów zimowych. Pierwszy z nich rozegrali w Poznaniu, gdzie organizatorem był zespół Wiary Lecha Poznań. W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Podopieczni Michała Mocka trafili do gruby B obok Canarinhos Skórzewo, Grom Plewiska, Galacticos Poznań.

W fazie grupowej Niebiesko- biali zgromadzili 6 punktów odnosząc zwycięstwo z Galacticos 2:0 po bramkach Świdurskiego oraz pokonali zespół Gromu 1:0, gdzie jedyne trafienie należało do Świdurskiego, który przegrał w rywalizacji o koronę króla strzelców jedną bramką. Punkty zostały stracone w meczu ze Skórzewem, którzy po wyrównanym spotkaniu wygrali 1:0.

W półfinale Śremianie zagrali z Spartą Oborniki, która wygrała swą grupę. Mecz podobny do spotkania z Canarinhos, a więc bardzo wyrównany i toczony w szybkim tempie. Szczęście ponownie uśmiechnęło się do rywali, którzy w 4 minucie przeprowadzili składną akcję i ustalili wynik meczu.

O trzecie miejsce drużyna rocznika 2006 zagrała z Przemysławem Poznań. Spotkanie to można nazwać horrorem, z którego cieszyli się Poznaniacy. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry zespół Michała Mocka miał rzut karny, którego nie wykorzystał Aleksander Bąkowski, a zaraz po nim sędzia zakończył spotkanie i o tym kto stanie na podium decydowały rzuty karne w których to częściej chybili Śremianie. Do siatki z trójki Pruchnik, Strurmer, Cieślak Julia, trafiła tylko ta ostatnia i niestety pierwszy turniej Warta zakończyła na IV miejscu.

“Zagraliśmy pierwszy turniej halowy tego roku. Jeśli mam bym szczery to przyznam szczerze, że mam ogromny niedosyt. Przy odrobinie szczęścia, moglibyśmy wracać z medalem i to niekoniecznie brązowym. Pierwsze dwa spotkania zagraliśmy tak jak byśmy sobie wszyscy życzyli tzn. szybko, zdecydowanie i konsekwentnie. W kolejnych oprócz szczęścia zabrakło nam zimnej krwi i chłodnej głowy”– trener Mocek.

Kolejny turniej już w niedzielę “Polibuda Kids CUP 2018”

Tabela końcowa: Duszczyki CUP 2017

  1. Canarinhos Skórzewo
  2. Sparta Oborniki
  3. Przemysław Poznań
  4. Warta Śrem
  5. Galacticos Poznań
  6. Wiara Lecha Poznań
  7. Grom Plewiska
  8. Unia Swarzędz

 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.