| |

Na wyjazdach bezbłędni

Trwa świetna wyjazdowa passa seniorów. Tym razem po ciężkim meczu podopieczni Marka Wilczyńskiego wrócili z trzema punktami ze Swarzędza.

Przed sobotnim spotkaniem oba zespoły miały na koncie po 13 punktów. Stawką było więc miejsce w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Gospodarze posiadali inicjatywę, ale zabójczo skuteczni byli Warciarze. W 44 minucie prowadzenie zapewnił Hubert Sciak i na przerwę śremski zespół schodził z jednobramkową zaliczką. Lider wyrównał kwadrans po przerwie, ale odpowiedź Warty była błyskawiczna. W 65 minucie zwycięską jak się później okazało bramkę zdobył bowiem Patryk Słomczyński. Gospodarze próbowali jeszcze zmienić wynik, ale śremianie dobrze się bronili, a w jednej z groźniejszych sytuacji dla Lidera dobrze spisał się Jerzy Kuchnicki.

– To bardzo cenne zwycięstwo – mówi Marek Wilczyński. – Lider to dobry i poukładany zespół, który ma w swoich szeregach kilka niezłych zawodników. Myślę, że ciężko będzie tam komukolwiek wygrać. Nam się udało, bo wykazaliśmy się stuprocentową skutecznością. Dwie okazje zamieniliśmy na bramki i mamy trzy punkty. Wciąż gonimy Czarnych, którzy póki co nie zgubili jeszcze punktów. Gramy z liderem za dwie kolejki i to będzie dla nas mecz prawdy – dodał.

Warciarze wygrali czwarte wyjazdowe spotkanie w tym sezonie i awansowali na czwarte miejsce. Punkt więcej mają Avia i Kłos, a do Czarnych śremski zespół traci sześć „oczek”.

Już jutro, tj. w środę podopieczni Marka Wilczyńskiego będą mieli okazję sprawdzić się na tle trzecioligowej Polonii Środa. Początek meczu o 16.30, a o kolejne punkty w lidze zagrają w sobotę o 16.00 z Phytopharmem Klęka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.