Nie było wcale tak łatwo.

W 5 kolejce klasy okręgowej seniorzy Warty wygrali w Jarosławcu z Orkanem 3:0, ale zwycięstwo nie przyszło wcale tak łatwo jak wskazywałby na to sam wynik.

Do Jarosławca śremski zespół udał się mocno osłabiony. Z różnych przyczyn trener Marek Wilczyński nie mógł bowiem skorzystać z kilku zawodników. Zabrakło m.in. Krzysztofa Chwaliszewskiego, Patryk Słomczyńskiego, Adrian Chwaliszewskiego, Dawida Cubala, czy Dawida Wąsowicza. Mimo to Warciarze poradzili sobie i wygrali trzecie w tym sezonie wyjazdowe spotkanie.

Długo jednak bramki nie padały. Wynik w 60 minucie otworzył Bartosz Skrzypczak. Chwilę potem na listę strzelców wpisał się Matesz Maśliński, a kropkę nad „i” w 82 minucie postawił Arkadiusz Trzciński.

Do tego momentu zdobycia przez nas bramki mecz był wyrównany, a okazje mieli jedni i drudzy – mówi Marek Wilczyński. – Dopiero po drugim golu byłem spokojniejszy o końcowe rozstrzygnięcie. Teraz w końcu musimy przełamać się także na swoim boisku, bo wstyd, żeby nie punktować przed własną publicznością – dodał trener seniorów.

W sobotę o 16.00 Warciarze podejmować będą IKP Olimpia Poznań.