Niech żyje kapitan!

Wielkopolska Komorniki nie była wymagającym rywalem i wygrywamy na inaugurację wiosny 7:0, ale nie to było wydarzeniem meczu. Bramki numer 100 i 101 w barwach Warty zdobył nasz kapitan – Hubert Sciak!

Otwierający rundę rewanżową sobotni mecz był jednostronnym widowiskiem. Podobnie, jak jesienią zaaplikowaliśmy broniącej się przed spadkiem drużynie z Komornik siedem goli. Pamiętamy jednak, że po tamtym zwycięstwie spotkał nasz zimny prysznic i porażka 0:3 z Avią Kamionki. Ta na inaugurację wiosny sprawiła niespodziankę wygrywając 4:1 w Czerniejewie z Czarnymi. Lidera nikt wcześniej nie pokonał, także tak naprawdę wartość naszego zespołu poznamy dopiero za tydzień, kiedy zagramy w Kamionkach właśnie z Avią.

O meczu z Komornikami nie ma się co za wiele rozpisywać. Wiadome było, że trzeba będzie rywali „napocząć”. Zrobił to w 15 minucie Mateusz Jaś. Potem poszło już jak po sznurku. W 31 minucie podwyższa Patryk Słomczyński, chwilę potem trafia Mateusz Maśliński, a w 37 minucie było już 4:0 po tym, jak setną bramkę dla Warty zdobył Hubert Sciak. W dodatku goście nie dotrwali w pełnym składzie do końca pierwszej połowy. Za dwie żółte kartki czerwoną obejrzał środkowy obrońca Wielkopolska. Grając w liczebnej przewadze strzelamy rywalom trzy gole po przerwie. Kolejno do siatki trafiali Adrian Owczarek, Hubert Sciak i Borys Kaptur. Wygrywamy efektownie 7:0, ale studzimy głowy. Ten mecz to już historia. Za tydzień rywal będzie już znacznie bardziej wymagający. Trzeba w Kamionkach udowodnić, że mamy dobry zespół i zrewanżować się Avii za porażkę 0:3 z jesieni.