Niedosyt po remisie

Pierwszy remis w tym sezonie zanotowali seniorzy, którzy mimo prowadzenia 2:0 podzielili się punktami ze Szturmem Junikowo Poznań. – Jest niedosyt, bo powinniśmy ten mecz wygrać – powiedział Hubert Sciak, grający trener Warty.

Niedzielne spotkanie rozegrano na boisku z Plewiskach, a śremski zespół wystąpił m.in. bez Adriana Owczarka, Patryka Słomczyńskiego, Adriana Chwaliszewskiego, Mateusza Jasia, czy Pawła Skrzypka, który zdobył 5 goli w meczu z 13 Poznań.

Mimo to od początku dominowali Warciarze. W 32 minucie Bartosz Skrzypczak trafił po dośrodkowaniu Mateusza Mocka, a w 48 minucie podwyższył na 2:0 trafiając głową po rożnym i Warciarze byli na dobrej drodze do zwycięstwa. Walczący o utrzymanie w okręgówce Szturm nie dał jednak za wygraną i w 60 minucie zdobył kontaktową bramkę. Śremianie mieli dwie stuprocentowe okazje by odebrać nadzieje rywalom, ale w sytuacjach sam na sam z bramkarzem pomylili się Bartosz Skrzypczak i Patryk Kryszak. Zamściło się to w doliczonym czasie, kiedy gospodarze doprowadzili do remisu.

– Szkoda, bo w pierwszej połowie mieliśmy 80 procent posiadania piłki i oprócz bramki jeszcze trzy dobre okazje – relacjonuje Hubert Sciak. – W drugiej połowie, po straconej bramce nie wykorzystaliśmy dwóch piłek meczowych, a szczęście dopisało rywalom, którzy urwali nam pewne punkty – dodał grający trener Warty.

Kolejny mecz biało-niebiescy zagrają w niedzielę o 17.00 w Śremie, a rywalem będzie Canarinhos Skórzewo.