Niewytłumaczalna druga połowa

Po świetnej pierwszej połowie i niewytłumaczalnej drugiej, w której tracimy 6 (!) goli, przegrywamy w Czerniejewie z Czarnymi 2:8. Choć będziemy walczyć do końca, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że szanse na awans mocno się oddaliły, bo premiowany jest tylko jeden zespół, a do lidera mamy już 9 punktów straty.

Do teraz nie wiem co się stało, jakbym dostał obuchem po głowie – mówi dwa dni po meczu trener Marek Wilczyński. – To co się wydarzyło na początku drugiej połowy to ręce opadają. Przy trzeciej bramce w jednej akcji popełniliśmy trzy błędy. Najpierw Mocek dał się ograć na skrzydle, potem Kuchnicki źle obliczył lot piłki, a na koniec nieczysto głową trafił w nią Klak. Ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że cały mecz graliśmy tego dnia słabo w obronie. W pierwszej połowie się wybroniliśmy, bo odbiliśmy dwoma golami, ale w drugiej już nas rywale wypunktowali i wykorzystali każdy błąd, czy złe ustawienie. Inna sprawa, że nasz bramkarz nie miał najlepszego dnia – dodał.

Warciarze dali się zaskoczyć już w 5 minucie, kiedy po dalekim wyrzucie autu nie przypilnowali rywala i stracili gola. Wyrównał kwadrans potem Bartosz Skrzypczak. Obie drużyny poszły na wymianę ciosów, a kibice oglądali akcję za akcją. W 34 minucie Maciej Lisiecki przelobował bramkarza Warty i jak się później okazało, było to pierwsze z czterech trafień grającego trenera Czarnych. Na przerwę śremianie schodzili jednak remisując 2:2, bo po świetnej asyście Skrzypczaka wyrównał Hubert Sciak.

O drugiej połowie śremianie chcieliby najchętniej zapomnieć. W 15 minut stracili trzy gole i najchętniej już wtedy zeszliby z boiska. Próbowali coś wskórać, ale to była już ułańska szarża, która skończyła się trzema kolejnymi bramkami dla gospodarzy. Boleśnie przegrywamy w Czerniejewie 2:8.

– Czarni uciekli nam na 9 punktów, ale trzeba grać do końca bo wszystko jest jeszcze możliwe. Nie wierzę, że Czarni jeszcze nie zgubią punktów – dodał trener Marek Wilczyński.