Odniosły sukces w Międzyzdrojach

Jutro piłkarki Warty rozegrają pierwszy mecz sparingowy z Kotwicą Kórnik, a w minioną sobotę odniosły sukces w ostatnim tej zimy turnieju halowym zajmując trzecie miejsce w Międzyzdrojach.

Seniorki znalazły się w gronie ośmiu zespołów, które wzięły udział w turnieju „Fala Women CUP 2019”. Nad morze piłkarki Warty udały się wraz z dwiema innymi drużynami z Wielkopolski – Gromem Czacz i Polonią Poznań. Każdy z zespołów rozegrał po siedem spotkań.

Udział w zmaganiach podopieczne Marty Kosińskiej rozpoczęły od porażki 0:2 z Energetykiem Gryfino.

Dobra gra dziewczyn mimo przegranej na starcie dawała nadzieje, że będziemy się liczyć w walce o podium – mówi Marian Michalak, kierownik zespołu. Tak też było. Kolejne dwa mecze to zwycięstwa po 1:0 nad koleżankami z Wielkopolski. Gol Dominiki Drzewieckiej zapewnił trzy punkty w starciu z Polonią Poznań, a trafienie Katarzyny Mądrej dało wygraną w meczu z Gromem Czacz. Potem znów przyszła jednak porażka – 0:2 z Kotwicą Kołobrzeg. Najlepszy mecz śremski zespół rozegrał w starciu z Błękitnymi Stargard. Bezbramkowy remis z drużyną, która wygrała pozostałe mecze i zajęła pierwsze miejsce pokazał, że w zespole jest potencjał. Podziałem punktów zakończył się także mecz z Fala I Międzyzdroje. Ważny dla układu końcowej tabeli był ostatni mecz. Po golach Darii Szczęsnej i Dominiki Drzewieckiej piłkarki Warty pokonały drugą drużynę gospodyń 2:0. Zgromadził łącznie 11 punktów i zajęły trzecie miejsce będąc jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym zespołem z Wielkopolski.

Cieszę się, że tak udanym występem podsumowaliśmy turnieje halowe taj zimy – mówi kierownik Marian Michalak. – Zapraszam wszystkie dziewczyny i panie, które chciałyby spróbować swoich sił na treningi naszej drużyny – dodał.

Już w najbliższą niedzielę seniorki zagrają pierwszy sparing na boisku. Rywalem będzie trzecioligowa Kotwica Kórnik.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.