| | |

Odniosły sukces w Międzyzdrojach

Jutro piłkarki Warty rozegrają pierwszy mecz sparingowy z Kotwicą Kórnik, a w minioną sobotę odniosły sukces w ostatnim tej zimy turnieju halowym zajmując trzecie miejsce w Międzyzdrojach.

Seniorki znalazły się w gronie ośmiu zespołów, które wzięły udział w turnieju „Fala Women CUP 2019”. Nad morze piłkarki Warty udały się wraz z dwiema innymi drużynami z Wielkopolski – Gromem Czacz i Polonią Poznań. Każdy z zespołów rozegrał po siedem spotkań.

Udział w zmaganiach podopieczne Marty Kosińskiej rozpoczęły od porażki 0:2 z Energetykiem Gryfino.

Dobra gra dziewczyn mimo przegranej na starcie dawała nadzieje, że będziemy się liczyć w walce o podium – mówi Marian Michalak, kierownik zespołu. Tak też było. Kolejne dwa mecze to zwycięstwa po 1:0 nad koleżankami z Wielkopolski. Gol Dominiki Drzewieckiej zapewnił trzy punkty w starciu z Polonią Poznań, a trafienie Katarzyny Mądrej dało wygraną w meczu z Gromem Czacz. Potem znów przyszła jednak porażka – 0:2 z Kotwicą Kołobrzeg. Najlepszy mecz śremski zespół rozegrał w starciu z Błękitnymi Stargard. Bezbramkowy remis z drużyną, która wygrała pozostałe mecze i zajęła pierwsze miejsce pokazał, że w zespole jest potencjał. Podziałem punktów zakończył się także mecz z Fala I Międzyzdroje. Ważny dla układu końcowej tabeli był ostatni mecz. Po golach Darii Szczęsnej i Dominiki Drzewieckiej piłkarki Warty pokonały drugą drużynę gospodyń 2:0. Zgromadził łącznie 11 punktów i zajęły trzecie miejsce będąc jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym zespołem z Wielkopolski.

Cieszę się, że tak udanym występem podsumowaliśmy turnieje halowe taj zimy – mówi kierownik Marian Michalak. – Zapraszam wszystkie dziewczyny i panie, które chciałyby spróbować swoich sił na treningi naszej drużyny – dodał.

Już w najbliższą niedzielę seniorki zagrają pierwszy sparing na boisku. Rywalem będzie trzecioligowa Kotwica Kórnik.

 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.