|

Odpadamy w ćwierćfinale

Po porażce 1:4 ze Szturmem Junikowo Poznań przygoda pierwszej drużyny w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski zakończyła się na ćwierćfinale.

Do Plewisk, gdzie swoje mecze rozgrywa Szturm śremski zespół pojechał mocno osłabiony. Trener Łukasz Kubzdyl nie mógł skorzystać m.in. z Kamila Szymandery, Patryka Słomczyńskiego, Dawida Forszpaniaka, czy Krzysztofa Chwaliszewskiego.
Od początku faworytem byli poznaniacy, którzy w swoich szeregach mają m.in. ex Lechitę – Luisa Henriqueza, czy ogranych na boiskach wyższych lig Szymona Zgardę i Krzysztofa Biegańskiego.
– W pierwszej połowie dobrze to wyglądało, bo raz, że mecz był wyrównany, a dwa fajny dla oka – mówi trener Łukasz Kubzdyl. – Po przerwie doświadczenie rywali wzięło górę. Niemniej zważywszy na to, że byliśmy w okrojonym składzie i był to środek tygodnia, to uważam, że był to dla nas pożyteczny sprawdzian – dodał.
Co ciekawe, mimo iż mecz zakończył się zwycięstwem Szturmu 4:1, to prowadzenie po strzale Vlada Dybina objęli śremianie. Gospodarze wyrównali przed przerwą, a mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli po zmianie stron, kiedy zdobyli trzy gole.