Okazałe zwycięstwo seniorów.

W 22 kolejce poznańskiej klasy okręgowej, śremski zespół podejmował Wielkopolskę Komorniki.

Od początku spotkania zauważyć można było przewagę wykonaniu śremskiej drużyny, sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 24 minucie okazję na zdobycie bramki miał Jakub Wojciechowski, jednakże zamiast strzelać wolał przekładać piłkę z prawej na lewą nogę i stracił piłkę na rzecz obrońcy. Dwie minuty później Warta objęła prowadzenie po tym jak Hubert Sciak uderzył na bramkę z 13 metra. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik tego meczu uderzając w samo „okienko”. W 33 minucie goście mieli znakomitą okazję na zdobycie bramki kontaktowej, ale strzał zawodnika Komornik z 5 metrów wylądował daleko za bramką. W 37 minucie po faulu Piotra Krenza na 25 metrze i dośrodkowaniu z rzutu wolnego rywale zdobyli bramkę kontaktową. W 43 minucie po podaniu od Macieja Błaszczyka bramkę dla Warty zdobył Patryk Słomczyński.

Do przerwy 3:1 dla Warty.

Druga połowa to już całkowita dominacja ze strony drużyny Warty, którzy ani przed chwilę nie czuli zagrożenia ze strony rywali i w 51 minucie po podaniu Bartosza Skrzypczaka piękną bramkę zdobył Hubert Sciak. W międzyczasie kilka znakomitych okazji do podwyższenia wyniku miał Bartosz Skrzypczak, lecz brakowało mu skuteczności .Udało mu się bramkę zdobyć dopiero w 76 minucie gry kiedy to dostał dobre dośrodkowanie od Huberta Sciaka. W ostatnich 5 minutach nasz zespół strzelił 3 bramki, z czego dwie były autorstwem Patryka Słomczyńskiego, a jednej Huberta Sciaka.

Wygrywamy 8:1 i zapraszamy na następny mecz, który odbędzie się 26 maja w Luboniu z Lubońskim liczymy na kolejne 3 punkty. Początek meczu o godzinie 16.00.

WARTA: Kuchnicki – Szymandera, Jaś, Mocek, Błaszczyk (83’Miodowicz)-Wojciechowski (63’Jurga), Krenz (69’Konieczny), Trzciński, Słomczyński-Skrzypczak, Sciak

Warta Śrem-Wielkopolska Komorniki 8:1(3:1)