Orlicy Starsi ponownie górą. Hat-trick Borysa Korcza

Po wygranych spotkaniach z Polonią Środa i Błękitnymi Owińska w szóstej kolejce Warciarze podejmowali Lidera Swarzędz.

Trzecie z rzędu, a czwarte już jesienią zwycięstwo odnieśli orlicy starsi z rocznika 2009, którzy tym samym pną się w górę ligowej tabeli.

Po wygranych spotkaniach z Polonią Środa i Błękitnymi Owińska w szóstej kolejce Warciarze podejmowali Lidera Swarzędz. Mimo iż trener przestrzegał zawodników przed lekceważeniem rywali, to jednak po wysokiej wygranej 10:1 w Owińskach młodym zawodnikom wyraźnie zabrakło odpowiedniej koncentracji i na własne życzenie przegrywali do przerwy 3:4.

– Obawiałem się, że chłopcy poczują się zbyt pewni i źle podejdą do meczu –

mówi trener Maciej Fujak. –

Mimo, że ostrzegałem ich przed tym, to jednak to się potwierdziło –

dodaje.

W przerwie nie obyło się bez reprymendy i na drugą połowę młodzi Warciarze wyszli już z innym nastawieniem. Efektem były szybko zdobyte trzy bramki i straty zostały odrobione z nawiązką. Rywale także nie dawali jednak za wygraną i zdobyli piątą bramkę.

Na szczęście końcówka znów należała do biało-niebieskich, którzy dwoma golami ustalili wynik spotkania na 8:5

Na szczęście końcówka znów należała do biało-niebieskich, którzy dwoma golami ustalili wynik spotkania na 8:5. Hat-trickiem popisał się Borys Korcza, po dwie bramki dołożyli Wojciech Rembielak i Wojciech Podpołucha, a jedną Adam Gołaszewski.
W sobotę chłopców z rocznika 2009 czeka wyjazdowy mecz z Talent Poznań.