Orlik E1- Koniec Deichmann Cup

25 marca rozegrano ostatnią ligową kolejkę Jesiennej edycji ,,Deichmann  Cup w Lesznie”.  Zespół Michała Mocka w sobotnie popołudnie rozegrał dwa spotkania.

W pierwszym spotkaniu zmierzyli się z drużyną Uks Śrem. Spotkanie od samego początku ułożyło się po myśli niebieskich, którzy to w 2 minucie spotkania po książkowej akcji zdobyli pierwszą bramkę, której  autorem  był Dominik Pruchnik. Przez pierwsze 10 minut spotkania drużyna Warty kontrolowała grę, utrzymywała się mądrze przy piłce narzucała warunki gry co mogło się podobać kibicom oglądającym to spotkanie.  W 12 minucie spotkania błąd przy wybiciu piłki popełnia bramkarz Warty, który nabija napastnika rywali i piłka wpada do siatki. Od tego momentu w szeregi zawodników Warty wkradł się chaos co przyniosło stratę drugiej bramki. Na kilka minut przed końcem meczu niebiescy rozegrali bardzo mądrze stały fragment gry i po pięknym strzale zza pola karnego Staweckiego doprowadzają do remisu. Mecz ostatecznie zakończył się remisem (2:2). Zawodnicy Warty po tym spotkaniu nie do końca byli zadowoleni, ponieważ  byli drużyną lepszą, która dominowała przez większą cześć gry, zwycięstwo dawało szanse na  walkę o podium w rezultacie końcowym.

Ostatni pojedynek ligowy na znakomitym obiekcie jakim jest orlik pod balonem, zespół Nigerii (Warta) zagrał z reprezentacją  Niemiec (Football Academy III Leszno). W spotkaniu między tymi zespołami padło aż 8 bramek. Pierwsza część meczu należała do gospodarzy, którzy w kilka minut prowadzili 4:0 i wydawało się, że już  Śremianie nie są w stanie zmienić tego rezultatu, a tu…. Kto śledzi karierę Orlików Warty doskonale wie, że słyną z walki do końca. Kilka korekt w składzie i w ciągu 8 minut Śremianie doprowadzili do wyrównania, a bramki strzelał Bąkowski, T. Szafrański oraz dwie Patryk Michalak, który po raz kolejny pokazał, że ma ogromny talent. Mecz zakończył się wynikiem 4:4.

Była to ostatnia kolejka Ligi jesiennej, po której Śremianie wrócili z lekkim niedosytem, ponieważ zwycięstwa dały by Śremianom miejsce na podium.

,,Z przebiegu całej ligi jestem bardzo zadowolony. Drużyna rozegrała kilkanaście spotkań w których pokazała, że praca, zaangażowanie w każdy trening popłaca. Zespół ma określony styl, który założyliśmy sobie kilka lat temu i cały czas pracujemy na sukces końcowy. Miejsce ligowe jak najbardziej cieszy, bo liga obsadzona była silnymi zespołami, ale dla nas liczy się styl oraz tak jak wcześniej wspomniałem efekt końcowy! Dziękuję wszystkim zawodnikom z osobna, za zaangażowanie, za serce włożone w każde spotkanie, za godne reprezentowanie największego klubu w Śremie. Podziękowania również dla rodziców, którzy co zjazd zapewniali nam transport oraz w każdym spotkaniu dopingowali nasz zespół. Ukłony dla trenerów Football Academy Leszno za fajny pomysł oraz organizacje na bardzo wysokim poziomie.” – trener Warty.

 

Skład: Szafrański A., Nowak, Szafrański T ©, Walczak, Stawecki, Michalak, Bąkowski, Cieślak, Świdurski, Hamulski.

TABELA KOŃCOWA:

Miejsca Drużyna Pkt.
1. Football Academy IV Leszno – Argentyna 30
2. Football Academy I Leszno – Polska 25
3 Football Academy II Leszno – Brazylia 22
4 Warta Śrem – Nigeria 18
5 K4 Respect – Hiszpania 18
6 Uks Śrem – Holandia 13
7 KA4 Respect dziewczyny – Włochy 12
8 Football Academy III Leszno – Niemcy 10
9 Piast Poniec – Francja 7
10 Lech SP13 Poznań – Belgia 7
11 Lech SP13 Poznań – Portugalia 4

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Shopping Cart