|

Orliki rocznik 2006- Pierwsze punkty Reprezentacji Szkocji !

23 kwietnia Orlicy Warty, a konkretnie Warta Biała rocznika 2006 udała się po raz drugi do Leszna, gdzie biorą udział w lidze Deichamann.

W niedzielę biali rozegrali kolejne dwa spotkania. W pierwszym meczu podopieczni Michała Mocka po  znakomitym początku i szybko zdobytym bramką przez Julkę Cieślak oraz Mateusza Śląskiego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Z każdą kolejną minutą Szkotom brakowało sił, a co za tym idzie stworzyło się mnóstwo miejsca dla Francji, która wykorzystała sytuacje i sześciokrotnie pokonywali naszego golkipera.

Drugi mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Pojedynki między Szkocją a Niemcami od zawsze budziły spore zainteresowanie i gwarantowane emocje. Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla reprezentacji Szkocji, która już w 3 minucie wyszła na prowadzenie a indywidualną akcją popisał się Mateusz Śląski. Chwilę później piękną bramkę zdobyła Pani kapitan, a więc Julka Cieślak, która nie dała żadnych szans bramkarzowi. W 9 minucie mamy 3:0!. Tym razem książkową akcję zespołową wykańcza Śląski. Do przerwy 3:0

Tuż po przerwie Niemcy ruszyli do ataku co przyniosło efekt w postaci dwóch bramek.  Na całe szczęście Szkoci wrócili na właściwe tory. W końcówce zawodnicy w ciemno niebieskich strojach dyktowali warunki gry, strzelając kolejne dwie bramki. Hatricka ustrzelił Śląski, a drugą bramkę w tym spotkaniu strzeliła Julka!. Po emocjonującym pojedynku górą reprezentacja Szkocji, a więc zespół białych szatanów ze Śremu.

 

,,Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w lidze. W zespole większość zawodników stawia pierwsze kroki, rozgrywa debiutanckie spotkania. Absolutnie nie spoglądamy w tabelę, nie przywiązujemy wagi do wyników. Celem  drużyny jest zbierać cenne doświadczenie, wyciągać wnioski z każdego rozegranego spotkania. Cieszymy się z każdej minuty spędzonej na boisku. Z każdym kolejnym spotkaniem zespół wygląda lepiej na boisku. Dziś każdy z reprezentantów dołożył swoją przysłowiową cegiełkę w zwycięstwo. Dlatego brawa i słowa uznania dla całej reprezentacji.”

 

Skład: SZULCZEWSKI, SOBKOWIAK, ŚLASKI, KURDAS, SZCZEPANIAK, PIOTROWSKA MARIKA, CHALIŁ, CIEŚLAK JULIA ©

BRAWO ZESPÓŁ!

BRAWO SZKOCJO!

BRAWO WARCIARZE!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.