Pechowa, ale zasłużona porażka

Nie tak miał wyglądać początek sezonu w wykonaniu seniorów. Po porażce z Meblorzem Swarzędz na półmetku jesieni zespół zajmuje odległe, 11. miejsce w tabeli.

Sobotni mecz był starciem dwóch drużyn, które w tym sezonie rozczarowują swoich kibiców, bo apetyty jednych i drugich na ten sezon były dużo wyższe. Tymczasem po 7 kolejkach zarówno Warta, jak i Meblorz miały na koncie po cztery porażki. Niestety, piątej doznali biało-niebiescy. Podopieczni Huberta Sciaka przegrali pechowo, bo po karnym w 92 minucie, ale zasłużenie, bo to piłkarze ze Swarzędza byli w tym meczu lepsi. O ile pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, o tym w drugiej z każdą kolejną upływającą minutą przewaga gości była coraz większa i bramka wysiała w powietrzu. Śremianie w 5 minucie objęli prowadzenie po strzale Patryka Kryszaka, ale złe krycie, a właściwie jego brak przy stałym fragmencie gry dał wyrównanie gościom w 22 minucie. Potem bramkarz Meblorza z trudem sparował strzał Adriana Owczarka, ale i Szymon Liman ratował zespół przed utratą drugiej bramki. Po przerwie śremianie zagrozili tylko raz, kiedy strzał z wolnego Patryka Kryszaka obronił bramkarz. Dużo więcej działo się pod polem karnym Warciarzy. W 73 minucie sędzia mógł, ale nie odgwizdał karnego za faul Michała Mocka, ale za to wskazał na „jedenasty” metr w doliczonym czasie, po przypadkowej ręce Kamila Szymandery i trzy punkty pojechały do Swarzędza.

– Przegraliśmy w drugiej połowie środek pola i rywal nas zdominował – mówi trener Hubert Sciak. – Niestety, to kolejny mecz w naszym wykonaniu bez wyrazu i charakteru, o czym świadczy fakt, że znów nie zobaczyliśmy nawet żółtej kartki. Jesteśmy w dołku, źle to wygląda i musimy znaleźć receptę. Zostało 7 kolejek i musimy w końcu punktować – dodał.

Dzisiaj o 16.30 Wartę czeka w Śremie pucharowy mecz z Kłosem, a w sobotę wyjazdowy o punkty w lidze z Orkanem Jarosławiec.