Pelikan pokonany

W trzecim meczu kontrolnym piłkarze pierwszego zespołu Warty pokonali na wyjeździe Pelikan Niechanowo 2:1.

Po wtorkowym remisie z czwartoligową Obrą Kościan w sobotę podopieczni Huberta Sciaka zmierzyli się z Pelikanem, który podobnie, jak Warta awansował do V ligi. Śremianie rozegrali kolejne dobre spotkanie i mimo braku kilku zawodników, w tym króla strzelców – Patryka Słomczyńskiego, pokonali drużynę z Niechanowa. W pierwszej połowie bramkarza rywali z rzutu karnego pokonał Bartosz Skrzypczak. W 70 minucie podwyższył Dawid Forszpaniak, a w samej końcówce Pelikan zmniejszył rozmiary porażki na 1:2.
– Jestem zadowolony, bo po mimo kilku absencji znów potrafiliśmy zdominować rywala i zasłużenie wygraliśmy – powiedział trener Hubert Sciak.