Pewne zwycięstwo i awans

Seniorzy Warty awansowali do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskim.

W środę podopieczni Huberta Sciaka udali się do Mosiny, gdzie ich rywalem był występujący w A-klasie miejscowy zespół 1920. Śremianie od samego początku narzucili swój styl gry i zdominowali niżej notowanego przeciwnika. Przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Wynik spotkania otworzył Mikołaj Berger, a przed przerwą podwyższył Kamil Szymandera. W drugiej połowie rywale opadli z sił, a śremianie zdobyli jeszcze cztery bramki. Do siatki trafili Hubert Sciak, Maksymilian Makowski, Mikołaj Berger i Kamil Szymandera. Ostatecznie Warta pokonała 1920 Mosinę 6:0 i awansowała do II rundy pucharowych rozgrywek. Ta rozegrana zostanie 11 września, a póki co nie wiadomo kto będzie rywalem. Wszystko okaże się po losowaniu.

– Mecz bez historii. Rywal zostawiał nam sporo miejsca i grało nam się bardzo swobodnie. Ważniejsze, abyśmy teraz przełamali się po dwóch porażkach w lidze i w sobotę pokonali rezerwy Polonii Środa – powiedział trener Hubert Sciak, który w Mosinie w drugiej połowie pojawił się na boisku i strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty. Czy zagra także w sobotę?