Pewny awans w pucharze

Seniorzy Warty Śrem rozbili dzisiaj 6:0 Lotnika Poznań, który w poprzedniej rundzie Pucharu Polski wyeliminował UKS Śrem i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Mimo iż trener Hubert Sciak oszczędził kilku zawodników z pierwszego składu, to losy awansu rozstrzygnięte zostały już po pierwszej połowie. Po 45 minutach Warciarze prowadzili bowiem w Poznaniu 4:0. Klasycznego hat-tricka ustrzelił Marek Kulczak, a jedną bramkę dołożył Jakub Kozłowski.

W drugiej połowie śremianie efektowne zwycięstwo przypieczętowali jeszcze dwoma trafieniami. Na 5:0 podwyższył Patryk Słomczyński, a wynik meczu ustalił trener Hubert Sciak.

Skupiamy się przede wszystkim na lidze, bo to dla nas priorytet, niemniej na takiej murawie, jaką ma Lotnik grało się z wielką przyjemnością – powiedział Hubert Sciak. – Cieszy, że podtrzymaliśmy passę, ale myślami jesteśmy już przy niedzielnym meczu ligowym w GKS Jaraczewo – dodał.