| |

Piąty sparing seniorów i efektowne zwycięstwo nad Akademią Reissa

Kolejny sparing (5), nasza drużyna rozegrała w czwartek (11.08.16 r.), z Akademią Reissa w Poznaniu o godz. 20.30. Na ten mecz pojechało 17 zawodników.

Początek meczu, wyrównany z lekką przewagą naszej drużyny i już w 16 min., akcja prawą stroną zagranie Huberta Sciaka do wbiegającego w pole karne Michała Wojciechowskiego, a ten otwiera spotkanie bramką nie dając szans bramkarzowi gospodarzy i jest 1:0 dla nas. W 25 min. akcja tym razem lewą stroną, zagranie Mikołaja Bergera, do Sciaka na 16 metr, a ten nie marnuje takich okazji i podwyższa rezultat meczu na 2:0.

Już w 29 min. dobry wykop naszego bramkarza Artura Bródki, za połowę boiska, nieudane podanie gospodarzy do swojego bramkarz i Patryk Słomczyński uprzedza obrońców i kieruje piłkę do siatki. Prowadzimy 3:0. W 32 min. okazję do podwyższenia wyniku miał Mikołaj Maśliński, ale jego strzał trafia w słupek i wychodzi w pole. W 33 min. za kontuzjowanego Bartka Domałecznego wchodzi Bartek Pelec. Na koniec pierwszej połowy, bramkę do „szatni” w 45 min., po akcji, Mik. Maśliński, Sciak, Słomczynski, strzela ten ostatni i jest 4:0. Takim wynikiem kończy się ta część spotkania, przy zdecydowanej przewadze naszej drużyny, a co najważniejsze, bardzo mądrej grze piłką i wykorzystywania swoich atutów strzeleckich..

Druga połowa rozpoczyna się od zmian w naszej drużynie: za Mikołaja Bergera, wchodzi Maciej Błaszczyk, a za Mikołaja Maślińskiego, jego młodszy brat, Mateusz Maśliński. I tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej nasi zawodnicy rozpoczęli od ataków na bramkę drużyny z Poznania i już w 53 min., akcja od naszej bramki, gdzie Pelec podaje do Słomczyńskiego, on przedłuża do Mateusza Maślińskiego, a ten ładnym i sprytnym przerzutem nad bramkarzem podwyższa wynik meczu na 5:1. Zaraz po tej bramce kolejne zmiany w naszym zespole i za trenera Damiana Skrzypczaka wchodzi Marcin Koralewski, a za Olka Kaptura Adrian Chwaliszewski. W 57 min., kolejna zmiana i w miejsce Marcina Kolańskiego wchodzi ,Piotr Tomaszewski i jest to debiut kolejnego juniora w pierwszej drużynie. Niestety w 62 min. mały błąd naszej drużyny i z akcji prawą stroną gospodarze zmniejszają rozmiary porażki na 5:1. W 68 min., ładnym i skutecznym strzałem z narożnika 16, z około ponad 20 metrów popisał się Adrian Chwaliszewski i jest już 6:1. W 72 min. bolesnej kontuzji stopy nabawia się Sciak i w jego miejsce wchodzi ponownie trener Damian Skrzypczak. W 83 min., wyjście z naszej połowy, zagranie Koralewskiego do Wojciechowskiego, a ten po raz drugi w tym meczu umieszcza piłkę w siatce i jest już 7:1. W 85 min., precyzyjnie wykonany rzut rożny przez Błaszczyka i Wojciechowski (rozstrzelał się ostatnio nasz Michał) ustala wynik meczu na 8:1 i takim rezultatem kończy się ten nie równy mecz. Po tym golu sędzia zakończył to spotkanie. W tym meczu widać było efekty treningów przeprowadzanych przez naszego trenera Damiana Skrzypczaka i skrupulatne wykonywanie zaleceń przez naszą drużynę. Jak widać potrafimy mądrze rozgrywać piłkę i co najważniejsze grać zespołowo i strzelać bramki. Nie można wpadać w euforie, bo rozgrywki ligowe to nie sparingi, ale one właśnie przygotowują nas do odporności na ligowe trudności.

Ostatni sparing czeka nas już w niedzielę z Klęką, nareszcie u nas w Śremie na boisku w Parku Miejskim o godz. 13.00, na który serdecznie zapraszamy naszych wiernych kibiców z rodzinami.

WARTA: A.BRÓDKA, B.DOMAŁECZNY (33 B.PELEC), D.SKRZYPCZAK (54 M.KORALEWSKI), ART.KOLAŃSKI, MAR.KOLAŃSKI (57 P.TOMASZEWSKI), A.KAPTUR (54 A.CHWALISZEWSKI), M.BERGER (46 M.BŁASZCZYK), H.SCIAK (72 D.SKRZYPCZAK), MIK.MAŚLIŃSKI (MAT.MAŚLIŃSKI), M.WOJCIECHOWSKI, P.SŁOMCZYŃSKI

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.