Pierwsza porażka od roku

Pierwszej ligowej porażki od ponad roku doznał zespół rocznika 2010. Podopieczni Mateusza Pietrowskiego przegrali 2:3 z Polonią Środa.

Każda, nawet najlepsza passa ma swój koniec. Warciarzy zakończyła się w minioną sobotę, kiedy po 16 z rzędu ligowych zwycięstwach do Śremu przyjechała Polonia Środa. Goście objęli prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Tomasz Jaroszewski. Ten sam zawodnik trafił na początku drugiej połowy i wydawało się, że piłkarze trenera Pietrowskiego zmierzają po piąte tej jesieni zwycięstwo. Tymczasem 7 minut przed końcem Polonia doprowadziła do wyrównania, a gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem  goście zdobyli zwycięską bramkę po rzucie wolnym.

–- Szkoda, bo to było wyrównane spotkanie i myślę, że gdybyśmy przy stanie 2:1 wykorzystali którąś z sytuacji do podwyższenia, to my cieszylibyśmy się z trzech punktów – powiedział trener Mateusz Pietrowski. – Wiadome było, że przyjdzie taki moment, że ta nasza zwycięska seria się zakończy i trzeba to przyjąć z pokorą. Gratulujemy rywalom zwycięstwa i pracujemy dalej, aby skutecznie walczyć o punkty w następnych meczach. – dodał.