|

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO ŻAKÓW WARTY ŚREM W I LIDZE WZPN

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO   ŻAKÓW  WARTY ŚREM  W I LIDZE  WZPN

W  niedzielę 24 kwietnia drużyna żaków F1 rocznik 2008 rozegrała II kolejkę ligi WZPN . Drużyna udała się do Suchego Lasu.  

Pierwszy mecz gramy z gospodarzami, pomimo tego że przeciwnik ma więcej akcji pod naszą bramką długo nie udaję im się zdobyć gola. Obrona Warty skutecznie odpiera ataki. Jednak po czasie udaje się przeciwnikom zdobyć bramkę , która okazuje się jedyną bramką meczu. Przegrywamy mecz , szkoda, bo była szansa na remis.

W drugim meczu z Patrią Buk Warta ma optyczna przewagę jednak to przeciwnik strzela pierwszą bramkę. Nie załamuje to młodych zawodników. Przewaga Warty uwydatnia się czego skutkiem są 2 strzelone bramki. Strzelcem obu jest Olek Sołtysiak (asysty w obu przypadkach : Kacper Grześkowiak). Tym sposobem wygrywamy pierwszy mecz w lidze mistrzowskiej WZPN.

Ostatni mecze rozgrywamy z Polonia Środa Wlkp. Początek meczu w naszym wykonaniu bardzo dobry, chwilami gramy jak równy z równym. Jednak bramki strzela przeciwnik. W krótkim czasie wynik zmiana się na 0:3. Warciarze odpowiadają trafieniem Franka Hoffmana, przy bramce asystował Marcin Gałuszka, jednak to wszystko na co był stać zawodników w tym meczu. Na koniec zbyt łatwo zespół traci dwie bramki i ostateczny wynik brzmi 1:5.

Podsumowując, piłkarze Warty zdobywają ważne trzy punkty, zdobywając przy tym  kolejne doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Cieszy  fakt, że wszyscy uprawnieni zawodnicy przebywają na boisku podczas meczy ligowych   mając wkład w osiągnięcia zespołu. Widać  progres w grze.

 

Drużyna Żaków nie próżnuje ! Już za tydzień weźmie udział w międzynarodowym turnieju MARATHON POMARTECH CUP 2017 , gdzie zmierzy się między innymi z  rówieśnikami z Rosji i Szkocji. Trzymajcie kciuki!

Wyniki poszczególnych meczy naszych zawodników :

WARTA ŚREM  : SUCHARY SUCHY LAS    0:1

WARTA ŚREM :  PATRIA BUK    2:1   (bramki 2x Olek Sołtysiak)

WARTA ŚREM  : POLONIA ŚRODA WLKP   1: 5 (bramka Franek Hoffman)

Wartę Śrem 2008

reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br),Marcel Kolenda (br),  Wojtek Ściubeł, Bartek Lange, Janek Krystkowiak, Olek Sołtysiak, Kuba Czajka, Jędrek Jankowiak, Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła, Mikołaj Maksymów, Franek Hoffman, Kuba Maćkowiak,

Trener :Maciej Fujak

 

 

 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.