Pierwszy sparing seniorów

Seniorzy Warty mają za sobą pierwszy mecz kontrolny tej zimy. Pokonali w nim Spartę Miejska Górka 4:3.

W sobotnim spotkaniu trener Hubert Sciak miał do dyspozycji 16 zawodników. Brakowało Dominika Worocha, Patryka Kryszaka, Mateusza Mocka i Damiana Zimowskiego. Byli za to dwaj testowani piłkarze. Jeden ostatnio występował w GKS Dopiewo, a drugi w GKS Jaraczewo. Priorytetem dla trenera Sciaka jest jednak pozyskanie bramkarza. Na „celowniku” jest 20-letni wychowanek szkółki bramkarskiej Polonii Środa, który był już na treningu, ale ze względu na chorobę przeciwko Sparcie Miejska Górka nie zagrał.

Warciarze pierwsi stracili bramkę, ale tuż po przerwie  wyrównał Bartosz Szar. W drugiej połowie prowadzenie zapewnił Hubert Sciak, a na 3:1 podwyższył Bartosz Szar. Goście odpowiedzieli kontaktową bramką, ale czwartego gola dla biało-niebieskich strzelił Patryk Słomczyński. W końcówce rywale zmniejszyli rozmiary porażki na 4:3 trafiając z rzutu karnego.

– Jak na pierwszy sparing jestem zadowolony – mówi trener Hubert Sciak. – Za nami dwa tygodnie biegania i był to nasz taki pierwszy kontakt z piłką – dodał.

W sobotę o 15.00 Warciarze zmierzą się w Śremie z Lubońskim KS.