Pierwszy sprawdzian na minus

Pierwszy tej zimy mecz kontrolny seniorów nie wypadł dobrze. Podopieczni Marka Wilczyńskiego przegrali z Koroną Piaski 1:3.

12 po rundzie jesiennej zespół klasy międzyokręgowej, a więc grający o ligę wyżej, utwierdził w przekonaniu, że największą bolączką Warty jest gra w defensywie.

– Mamy kłopot w obronie – przyznaje trener Wilczyński. – Dwie pierwsze bramki padły po błędach środkowych obrońców. Mamy dwa miesiące, żeby nad tym popracować – dodał.

Tym razem w pierwszej połowie parę środkowych tworzył duet Klak – A.Chwaliszewski, a po przerwie Jaś – Szymandera.

Korona szybko objęła prowadzenia, a przed przerwą zdołała podwyższyć na 2:0. Warciarze mieli dwie stuprocentowe okazje do wyrównania, ale strzały Huberta Sciaka i Patryka Słomczyńskiego świetnie bronił Jakub Urbański. Goście także mieli „setkę”, ale popisał się Jańczyk, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Korony.

Po przerwie okazję zmarnował Michał Mocek, a kontaktową bramkę strzelił Hubert Sciak. Wyrównać jednak śremianie już nie zdołali, a w końcówce goście dobili gospodarzy trzecim golem i wygrali 3:1.

Trener Marek Wilczyński sprawdził w drugiej połowie kilku juniorów. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza Mateusz Mocek, a debiut zaliczył także Adrian Owczarek z Kotwicy Kórnik.

Kolejnym sparing w sobotę w Lubońskim KS.