Piłkarki Warty wygrywają z Gromem Czacz swój pierwszy mecz kontrolny

Piłkarki Warty Śrem udanie rozpoczęły nowy sezon, pokonując w swoim pierwszym meczu kontrolnym Grom Czacz 5:4. W bramce biało-niebieskich stanęła wypożyczona na to spotkanie Martyna Nowak.

Nasze dziewczyny od początku meczu przystąpiły do ataku na drużynę Gromu co uwidaczniało się w kilku dobrych akcjach, ale niestety nie zakończonych bramkami. Już w 2 min. mogła paść bramka. To samo było w 9, 12, 14, 16, 28 min., gdzie piłka nie chciała trafić do bramki odbijając się od słupka, bramkarki lub minimalnie omijając ją, czy poprzeczkę.

To co nie udawało się wcześniej udało się w 24 min. po ładniej akcji, Katarzyna Mądra wykorzystuje dobre podanie i strzela bramkę na 0:1 dla nas. Przeciwniczki nie były dłużne i w 36 min. strzelają wyrównującą bramkę na 1:1, a dwie min. później, podwyższają rezultat spotkania na 2:1 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

Po przerwie nasze zawodniczki ruszyły do ataku i już w 44 min., po ładnej akcji Olgi Klaczyńskiej prawą stroną i idealnym zagraniem do Dominiki Drzewieckiej, ta nie marnuje okazji i doprowadza do remisu 2:2. W 57 min. po wyrzucie piłki z autu, przez Darię Szczęsną, ta trafia do Dominiki Drzewieckiej, która przedłuża podanie do Wiktorii Kostuj, która pięknym strzałem w samo okienko doprowadza do naszego prowadzenia 2:3.

W drugiej połowie też było kilka okazji niewykorzystanych, jednak w 68 min. Dominika sprytną przerzutką nad bramkarką Gromu podwyższa na 2:4, a trzy minuty później Wiktoria strzela na 2:5 dla nas. Niestety tak jak w pierwszej tak i pod koniec drugiej połowy, przeciwniczki strzelają dwie bramki w 73 i 79 min. ustalając tym samym rezultat spotkania na 4:5, dla naszych dziewczyn.

Obie drużyny zagrały to spotkanie z ogromnym zaangażowaniem, przy 30 stopniowym upale i każda z nich mogła osiągnąć końcowy rezultat korzystny dla siebie. Tym razem udało to się naszym zawodniczkom.

Następny mecz kontrolny zagramy z Kotwicą Kórnik w Śremie 12.08.2018 roku, o godz. 11.00 na boisku w Parku Miejskim.