|

Podwójny sukces Śrem CUP

Niezwykle udany pod względem sportowym, ale także – co miło było nam słyszeć – organizacyjnym był Śrem CUP. Wygrały Akademia Football Leszno i Warta Poznań, ale zadowoleni ze Śremu wyjeżdżali wszyscy młodzi piłkarze, a także trenerzy i o to właśnie nam – organizatorom, chodziło najbardziej.

Śrem CUP to duże przedsięwzięcie organizacyjne, w które zaangażowanych było gro osób. Nie chodzi tylko o sponsorów i Gminę Śrem, bez których wsparcia nie można byłoby zorganizować turnieju z takim rozmachem, ale o wszystkich, którzy pracowali nad jego przygotowaniem i realizacją w jego trakcie, a mowa o zaangażowanych rodzicach i trenerach Warty, którzy przez trzy dni pracowali w pocie czoła, nad tym, aby wszyscy uczestnicy mieli świetne warunki i byli zadowoleni. Miejmy nadzieję, że tak właśnie było.

Zawody rozpoczęły się od ceremonii otwarcia. Zebranych powitali burmistrz Adam Lewandowski, prezes Warty Dominik Sworowski, a także członkowie zarządu – Marcin Kowalczyk i Zbigniew Gumieniak. Potem 38 zespołów rozeszło się po 7 przygotowanych boiskach, gdzie rozpoczęła się rywalizacja w pierwszym dniu zawodów. Były to eliminacje grupowe. W kategorii orlików młodszych walczyło 21 ekip, a 17 grało w grupie żaków, bowiem mimo zgłoszenia nie dojechała Polonia Środa 2011, która o absencji poinformowała „smsem” w momencie, kiedy chłopcy mieli wybiec na boisko.

Eliminacje przebiegały niezwykle sprawnie. Pierwszego dnia rozegrano 108 spotkań, w których padło 541 goli. Najlepsi awansowali do grup finałowych, pozostali grali o dalsze lokaty, ale także o triumfy w swoich grupach, co sprawiało, że chłopcy cały czas liczyli się w walce o podium.

Drugi dzień to finały. Rozegraliśmy 75 spotkań, w których padło 365 goli. Zespoły orlików w niedzielę walczyły o poszczególne miejsca z podziałem na grupy „Lewandowski”, „Zieliński”, „Piątek” i „Milk”. Najlepsza okazała się reprezentacja Football Academy Leszno, która wygrała pięć z sześciu spotkań. Jedynek porażki doznała z Wartą Śrem. Podopieczni trenera Mateusza Pietrowskiego zajęli drugie miejsce gromadząc 10 punktów. Pokonali Polonię Środa i Orlika Kaźmierz, zremisowali z trzecią w końcowym rozrachunku Koroną Wschowa, a jedynej porażki doznali z Mieszkiem Gniezno.

Żaki natomiast grały z podziałem na Ligię Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Polską. Bezkonkurencyjna była Warta Poznań, która wygrała wszystkie mecze w całym turnieju strzelając 70 goli, a tracąc tylko 1 bramkę. Drugie miejsce zajęła Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Falubaz Zielona Góra, a trzecie Wielkopolska Komorniki. Ligę Europy wygrał z kolei UKS Śrem, a drugie miejsce przypadło w niej gospodarzom, a więc ekipie trenera Piotra Rymaniaka.

Mimo upalnego weekendu chłopcy dawali z siebie na murawie sto procent i wszyscy zasłużyli na pamiątkowe medale, a także upominki, które otrzymali podczas ceremonii zakończenia Śrem CUP. Najlepsze zespoły wyjechały z kolei ze Śremu z efektownymi statuetkami w kształcie wieży ciśnień. To był świetny turniej, który będziemy chcieli kontynuować co rok i życzylibyśmy sobie, aby jego ranga z roku na rok była coraz większa.

Komplet wyników, a także galerie zdjęć na stronie sremcup.pl

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.