Podwójny sukces Śrem CUP

Niezwykle udany pod względem sportowym, ale także – co miło było nam słyszeć – organizacyjnym był Śrem CUP. Wygrały Akademia Football Leszno i Warta Poznań, ale zadowoleni ze Śremu wyjeżdżali wszyscy młodzi piłkarze, a także trenerzy i o to właśnie nam – organizatorom, chodziło najbardziej.

Śrem CUP to duże przedsięwzięcie organizacyjne, w które zaangażowanych było gro osób. Nie chodzi tylko o sponsorów i Gminę Śrem, bez których wsparcia nie można byłoby zorganizować turnieju z takim rozmachem, ale o wszystkich, którzy pracowali nad jego przygotowaniem i realizacją w jego trakcie, a mowa o zaangażowanych rodzicach i trenerach Warty, którzy przez trzy dni pracowali w pocie czoła, nad tym, aby wszyscy uczestnicy mieli świetne warunki i byli zadowoleni. Miejmy nadzieję, że tak właśnie było.

Zawody rozpoczęły się od ceremonii otwarcia. Zebranych powitali burmistrz Adam Lewandowski, prezes Warty Dominik Sworowski, a także członkowie zarządu – Marcin Kowalczyk i Zbigniew Gumieniak. Potem 38 zespołów rozeszło się po 7 przygotowanych boiskach, gdzie rozpoczęła się rywalizacja w pierwszym dniu zawodów. Były to eliminacje grupowe. W kategorii orlików młodszych walczyło 21 ekip, a 17 grało w grupie żaków, bowiem mimo zgłoszenia nie dojechała Polonia Środa 2011, która o absencji poinformowała „smsem” w momencie, kiedy chłopcy mieli wybiec na boisko.

Eliminacje przebiegały niezwykle sprawnie. Pierwszego dnia rozegrano 108 spotkań, w których padło 541 goli. Najlepsi awansowali do grup finałowych, pozostali grali o dalsze lokaty, ale także o triumfy w swoich grupach, co sprawiało, że chłopcy cały czas liczyli się w walce o podium.

Drugi dzień to finały. Rozegraliśmy 75 spotkań, w których padło 365 goli. Zespoły orlików w niedzielę walczyły o poszczególne miejsca z podziałem na grupy „Lewandowski”, „Zieliński”, „Piątek” i „Milk”. Najlepsza okazała się reprezentacja Football Academy Leszno, która wygrała pięć z sześciu spotkań. Jedynek porażki doznała z Wartą Śrem. Podopieczni trenera Mateusza Pietrowskiego zajęli drugie miejsce gromadząc 10 punktów. Pokonali Polonię Środa i Orlika Kaźmierz, zremisowali z trzecią w końcowym rozrachunku Koroną Wschowa, a jedynej porażki doznali z Mieszkiem Gniezno.

Żaki natomiast grały z podziałem na Ligię Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Polską. Bezkonkurencyjna była Warta Poznań, która wygrała wszystkie mecze w całym turnieju strzelając 70 goli, a tracąc tylko 1 bramkę. Drugie miejsce zajęła Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Falubaz Zielona Góra, a trzecie Wielkopolska Komorniki. Ligę Europy wygrał z kolei UKS Śrem, a drugie miejsce przypadło w niej gospodarzom, a więc ekipie trenera Piotra Rymaniaka.

Mimo upalnego weekendu chłopcy dawali z siebie na murawie sto procent i wszyscy zasłużyli na pamiątkowe medale, a także upominki, które otrzymali podczas ceremonii zakończenia Śrem CUP. Najlepsze zespoły wyjechały z kolei ze Śremu z efektownymi statuetkami w kształcie wieży ciśnień. To był świetny turniej, który będziemy chcieli kontynuować co rok i życzylibyśmy sobie, aby jego ranga z roku na rok była coraz większa.

Komplet wyników, a także galerie zdjęć na stronie sremcup.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.