Pokazali charakter w Gostyniu i odrobili straty

Ważne zwycięstwo odnieśli w Gostyniu piłkarze pierwszego zespołu. Śremianie pokazali charakter, bo przegrywali z Kanią już 0:2, a zdołali odrobić straty z nawiązką i wygrali 4:2.

Przed tygodniem w Krotoszynie zakończyła się świetna passa 38 ligowych spotkań bez porażki i mecz z Kanią był bardzo istotny z mentalnego punktu widzenia. Ważne było, aby Warciarze dobrze zareagowali i wrócili na właściwe tory. Niestety, w pierwszej połowie widać było, że presja mocno ciąży śremskiej drużynie. Podopieczni Huberta Sciaka niby posiadali inicjatywę, ale nic z tego nie wynikało. Grali za wolno i chaotycznie. Konkretniejsza była Kania, która czekała na kontry i miała swoje okazje. Z trzech wykorzystała dwie. W 21 minucie trafił Dawid Jędryczka, który chwilę potem mógł podwyższyć, ale przegrał pojedynek z Dominikiem Sobelem, a w 42 minucie Michał Smektała z zimną krwią sfinalizował dobrą akcję miejscowych. Przed przerwą Warciarzom udało się w szczęśliwych okolicznościach zdobyć kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Chwaliszewskiego samobója strzelił bowiem kapitan Kanii. W drugiej połowie gospodarze pilnowali wyniku, a śremianie próbowali coś wskórać. Ruszyło się jednak dopiero, kiedy w 70 minucie trener Hubert Sciak zagrał va bank i dokonał potrójnej zmiany. Sam także pojawił się na boisku. Na efekty nie było trzeba długo czekać. W 77 minucie wyrównał Adrian Błaszak, a w końcówce dwie bramki strzelił rezerwowy w tym meczu Patryk Słomczyński. Skrzydłowy nie najlepiej czuł się przed meczem i rozpoczął go na ławce. W 83 minucie zapewnił prowadzenie, a w doliczonym czasie trafił po raz drugi ustalając wynik na 4:2.
Po 6 kolejkach Warta ma na koncie 13 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Śremianie tracą 5 punktów do Polonii Leszno i Victorii Skarszew, które mają komplet.
2 października zespół czeka wyjazd do Pleszewa na pojedynek z miejscową Stalą.