Pokazali, że mają potencjał

W zaległym meczu II ligi młodzików młodszych piłkarze Akademii Warty pokonali na własnym boisku wyżej notowany AKF Poznań 3:0 i udanie zakończyli rundę jesienną.

Choć ligowa jesień dla wszystkich drużyn Warty zakończyła się w poprzedni weekend, to podopieczni Huberta Sciaka i Krzysztofa Stępy mieli jeszcze do rozegrania zaległy mecz z AKF Poznań. Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu śremskiego zespołu.

– W końcu zagraliśmy dwie równe połowy – chwali zespół trener Hubert Sciak. – Nie popełnialiśmy prostych błędów, jak w poprzednich spotkaniach, po których traciliśmy łatwe bramki i to cieszy – dodaje.

W pierwszej, bezbramkowej połowie świetnie spisywał się Ernest Mazurek. Bramkarz biało-niebieskich wybronił trzy groźne strzały, po których goście bliscy byli objęcia prowadzenia. W drugiej połowie także zachował czyste konto, a o bramki postarali się jego koledzy z pola. Wynik spotkania otworzył Igor Talarczyk, podwyższył Szymon Dobraś, a zwycięstwo 3:0 przypieczętował Damian Łączniak.

Było to trzecie zwycięstwo rocznika 2007 w II lidze. Warciarze zakończyli pierwszą rundę z dorobkiem 10 punktów i wiosną będą walczyć o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek.

– Ten mecz pokazał, że w drużynie drzemie potencjał i potrafimy grać w piłkę, także wierzę, że runda rewanżowa będzie jeszcze lepsza – podsumował trener Hubert Sciak.