Pokonujemy u siebie Pelikan Niechanowo 2:1

Warta Śrem - Pelikan Niechanowo

Po przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach, nasza drużyna przystąpiła do meczu z chęcią pokonania drużyny gości, Pelikan Niechanowo, która zajmuje dolną część tabeli.

Mecz układał się po naszej myśli, bo już w 20 min. po rzucie wolnym z 20 metrów bramkę na 1:0 dla naszego zespołu zdobył Szymon Wichtowski. Niestety ten sam zawodnik w 38 min. musiał opuścić boisko po niewytłumaczalnej decyzji sędziego, który pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, (ewidentny faul bramkarza gości na naszym zawodniku, jednak sędzia uznał to za symulację ze strony Szymona). Od tego momentu gra była utrudniona, jednak grając w dziesiątkę mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, zabrakło trochę szczęścia.

Prowadzeniem jednobramkowym zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa rozpoczęła się niefortunnie dla nas, bo w 50 min. goście zdobyli wyrównującą bramkę na 1:1. Pięć minut później trener Damian Skrzypczak dokonuje dwóch zmian i w miejsce Patryka Słomczyńskiego wchodzi Marcin Kolański, a za Michała Wojciechowskiego Hubert Sciak. Grając od 38 min. w dziesiątkę gra była utrudniona, a zawodnicy gości nie przebierali w środkach, aby zdobyć bramkę. Kolejna zmiana w 70 min. i za Bartka Pelca wchodzi Mateusz Maśliński. Gra staje się coraz bardziej nerwowa, ale lepiej wytrzymują to nasi zawodnicy, którzy grając w dziesiątkę, potrafili przeprowadzić składną akcję i Mateusz Maśliński przy asyście Huberta Sciaka strzela bramkę na 2:1 dla nas i była to bramka meczowa gdyż takim rezultatem zakończył się ten trudny mecz.

WARTA Śrem: R. Jańczyk, K. Komorowski, D. Skrzypczak, A. Kolański, B. Pelec (70 Mat. Maśliński, M. Berger, M. Mocek, SZ.Wichtowski, M. Wojciechowski (55 H. Sciak), Mat. Maśliński, P. Słomczyński (55 M.Kolański)

Rezerwa: B.Domałeczny