|

Powstaje REHAU Football Park!

Już niebawem boisko przy ulicy Zamenhofa zamieni się w REHAU Football Park. Trwają prace nad zadaszeniem obiektu, które mają się zakończyć się na przełomie września i  października 2022.
– Cieszymy się bardzo, że wkrótce będziemy mieli do dyspozycji całoroczne boisko przeznaczone przede wszystkim głównie dla dzieci, ale także dla młodzieży i dorosłych. To będzie unikalny obiekt w skali kraju – powiedział Dominik Sworowski, prezes Warty.


– Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc i wsparcie firmy REHAU Sp. z o.o., która jest głównym sponsorem całej inwestycji.Projekt realizowany jest w oparciu o kredyt TISE (Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych), a znaczna część finansowania rat pokryta jest w warunkach umowy sponsorskiej i sprzedaży Naming rights, prawa do nazwy, którą zawarliśmy z firmą REHAU Sp. z o.o. Pozostała część kosztów to środki własne klubu – dodał.

Zgodnie z planem obiekt powstanie na przełomie września i października 2022. Pierwszym etapem były formalności związane z uzyskaniem warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę. Ze względu na złożoność inwestycji trwało to bardzo długo. Dziś obiekt przy Zamenhofa ma już za sobą kolejny etap, jakim było przygotowanie do budowy. Demontażem siatki oraz słupów oświetleniowych w czynie społecznym zajęli się działacze i trenerzy Warty. Klub przy pomocy firmy wziął na swoje barki także przygotowanie wykopów fundamentowych oraz fundamenty. To także jest już etap, który został zrealizowany. Teraz pozostał montaż hali, a potem odbiór obiektu.

– Wszystko idzie zgodnie z planem, także jestem dobrej myśli i wierzę, że w połowie października 2022 obiekt będzie już nam służył – powiedział prezes Dominik Sworowski. Powstanie REHAU Football Park to jeden z  „kamieni milowych” w rozwoju Akademii Piłkarskiej Młoda Warta  – dodał.
– Cieszymy się, że wspólny projekt REHAU Sp. z o.o. oraz WARTA Śrem właśnie się realizuje. Od ponad 25 lat jesteśmy częścią lokalnej społeczności. Projekt REHAU Football Park jest jednym z przykładów naszego wsparcia dla mieszkańców Śremu. REHAU Football Park będzie to obiekt, z którego będą korzystać zarówno zawodnicy WARTA Śrem, uczniowie okolicznych szkół oraz mieszkańcy Śremu. Nie zapomnieliśmy również o naszych pracownikach, którzy m.in. będą mogli korzystać z REHAU Football Park 2 godz. tygodniowo pod okiem trenera, uzyskają rabat dla dzieci na udział w obozach, półkoloniach oraz składkach klubowych. – powiedział Jerzy Kruszelnicki, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego REHAU Sp. z.o.o

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.