| |

Poznaj trenera! – kierownik Akademii Hubert Sciak

Hubert Sciak: urodzony 31 sierpnia 1985r. Na co dzień zawodowy żołnierz po pracy mundur zamienia na dres sportowy. Jest wychowankiem Warty Śrem. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w pierwszej klasie szkoły podstawowej pod okiem śp. Trenera Mariana Koniecznego.

W drużynach młodzieżowych zagrał setki meczów oraz turniejów

Grał w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorów. Wygrał Międzynarodowy Turniej w Szwecji BLT Lycka Cup. W wieku 16 lat został włączony do I Drużyny Warty Śrem, którą prowadził Krzysztof Knychała. Grał również w Kłosie Zaniemyśl i IV ligowym – Orzeł Biały Koźmin. W seniorskiej Drużynie Warty, której jest kapitanem, do dziś rozegrał 271 meczy, w których strzelił 63 bramki.

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Na boisku to prawdziwy walczak, który zostawia całe serce. Piłka to jego pasja, Warta to jego druga miłość, której jest niesamowicie oddany. „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” z takim założeniem wychodzi na każdy mecz. Systematyczność, dyscyplina i ciężka praca charakteryzują, każdy jego trening.

Na swojej drodze spotkał wielu wybitnych trenerów

Na swojej drodze spotkał wielu wybitnych trenerów, nie sposób wymienić wszystkich. Warto wspomnieć o Tadeuszu Łuczaku – trenerze 100-lecia Warty Poznań; Piotrze Mowliku – trenerze reprezentacji Polski, medaliście olimpijskiemu z Montrealu i zdobywcy III miejsca na Mistrzostwach Świata w 1982r.; Krzysztofie Pawlaku – asystencie trenera reprezentacji Polski. Od każdego z trenerów czerpał wzorce i zbierał cenne doświadczenie, które wykorzystuje do pracy z młodzieżą.

Przygodę z „trenerką” rozpoczął w 2012 r. W 2012 r. uzyskał dyplom UEFA Grassroots Charter C Licence

Przygodę z „trenerką” rozpoczął w 2012 r. Przez pół roku był asystentem w Drużynie Trampkarza rocznik ’99. W 2012 r. uzyskał dyplom UEFA Grassroots Charter C Licence. Od 1 stycznia 2013 r. został pierwszym trenerem Trampkarzy w Warcie Śrem, z którymi osiągnął bardzo dobre wyniki, wygrał wiele turniejów, trzy razy wygrał ligę WZPN. Pięciu zawodników z rocznika ’99 wprowadził do I drużyny. Aby podnieść swoje kwalifikacje, systematycznie uczestniczy w kursokonferencjach metodyczno-szkoleniowych organizowanych przez WZPN, a także przez Akademię Piłkarską Grasstoots PZPN. Uczestniczył w tygodniowym stażu w Sokole Pniewy pod okiem trenera Józefa Korzenia. Miał również możliwość, obserwowania pracy drużyn młodzieżowych Warty Poznań, które prowadził Antonii Pluskota. Dzisiaj prowadzi Juniora Młodszego B1 z którym na kilka kolejek przed końcem rozgrywek wywalczył awans do ligi wojewódzkiej JS.

Decyzją Zarządu, w styczniu 2017 Hubert Sciak objął stanowisko Kierownika Akademii Piłkarskiej Młoda Warta.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.