Pracowity weekend rocznika 2011

Chłopcy z rocznika 2011 rywalizują jesienią na dwóch frontach. Grają bowiem w lidze żaka i ogrywają się także w orlikach młodszych.

W sobotę podopieczni Piotra Rymaniaka rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach WZPN w kategorii żaka starszego. Młodzi Warciarze byli gospodarzem pierwszego z czterech turniejów, które składają się na ligowe zmagania. Biało-niebiescy rozkręcali się z każdym kolejnym meczem. Rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Avią Kamionki, ale potem pokonali 4:2 rówieśników z UKS Śrem. Ostatni mecz to popis śremskich żaków i zwycięstwo 6:0 nad Polonią Środa. Bramki dla Warty strzelali: Patryk Grześkowiak, Wiktor Ławniczak, Jerzy Owczarz, Ksawery Świdurski i Bartosz Sworowski, ale na duże brawa zasłużyli wszyscy piłkarze. Dzięki siedmiu zdobytym punktom i 10 trafieniom Warciarze objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

– W każdym meczu stwarzaliśmy sobie sporo okazji, a niemalże wszyscy wpisali się na listę strzelców. Szczęścia zabrakło w meczu z Avią, gdzie świetnie bronił bramkarz rywali. Niemniej cieszymy się, że zespół jest w dobrej dyspozycji i udanie rozpoczął rozgrywki – powiedział trener Piotr Rymaniak.

Z kolei w niedzielę chłopcy z rocznika 2011 wsparci rok starszymi kolegami zagrali mecz w rozgrywkach orlika młodszego, gdzie gra się już nie po czterech, a sześciu w polu, a bramkarz broni nie dwu, a pięciometrowej bramki. Po ciekawym meczu biało-niebiescy zremisowali z Avią Kamionki 5:5. Po dwie bramki zdobyli Jerzy Owczarz oraz  Bartosz Ryszewski, jedną zdobył Jeremi Sójka. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.