|

Pracowity weekend rocznika 2011

Chłopcy z rocznika 2011 rywalizują jesienią na dwóch frontach. Grają bowiem w lidze żaka i ogrywają się także w orlikach młodszych.

W sobotę podopieczni Piotra Rymaniaka rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach WZPN w kategorii żaka starszego. Młodzi Warciarze byli gospodarzem pierwszego z czterech turniejów, które składają się na ligowe zmagania. Biało-niebiescy rozkręcali się z każdym kolejnym meczem. Rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Avią Kamionki, ale potem pokonali 4:2 rówieśników z UKS Śrem. Ostatni mecz to popis śremskich żaków i zwycięstwo 6:0 nad Polonią Środa. Bramki dla Warty strzelali: Patryk Grześkowiak, Wiktor Ławniczak, Jerzy Owczarz, Ksawery Świdurski i Bartosz Sworowski, ale na duże brawa zasłużyli wszyscy piłkarze. Dzięki siedmiu zdobytym punktom i 10 trafieniom Warciarze objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

– W każdym meczu stwarzaliśmy sobie sporo okazji, a niemalże wszyscy wpisali się na listę strzelców. Szczęścia zabrakło w meczu z Avią, gdzie świetnie bronił bramkarz rywali. Niemniej cieszymy się, że zespół jest w dobrej dyspozycji i udanie rozpoczął rozgrywki – powiedział trener Piotr Rymaniak.

Z kolei w niedzielę chłopcy z rocznika 2011 wsparci rok starszymi kolegami zagrali mecz w rozgrywkach orlika młodszego, gdzie gra się już nie po czterech, a sześciu w polu, a bramkarz broni nie dwu, a pięciometrowej bramki. Po ciekawym meczu biało-niebiescy zremisowali z Avią Kamionki 5:5. Po dwie bramki zdobyli Jerzy Owczarz oraz  Bartosz Ryszewski, jedną zdobył Jeremi Sójka. 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.