Prowadzili 2:0, a mimo to przegrali

Walczący w lidze wojewódzkiej trampkarze nie wykorzystali szansy na pierwsze zwycięstwo. Prowadzili bowiem z Noteć Czarnków 2:0, a mimo to przegrali 3:4.

Niedzielny mecz ułożył się po myśli podopiecznych Patryka Słomczyńskiego. W krótkim czasie dwie bramki strzelił bowiem Jan Pośledni. Najpierw wykorzystał błąd bramkarza, a potem sfinalizował dobrą akcję całego zespołu. Wydawało się, że Warciarze będą na dobrej drodze do zwycięstwa. Tymczasem rywale się nie podłamali i to oni doszli do głosu. Efektem były dwie strzelone bramki, które sprawiły, że do przerwy był remis 2:2.

Na drugą połowę bardziej „naładowani” wyszli goście z Czarnkowa, którym gole dodały skrzydeł. Widać było, że chcą ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Atakowali, a Warciarze nastawili się na kontry. W końcu goście dopięli swego i objęli prowadzenie. Chwilę potem, moment zawahania śremskiej defensywy, kosztował zespół utratę czwartej bramki. Biało-niebiescy nie chcieli jednak dać za wygraną. Po dośrodkowaniu Jana Pośledniego głową kontaktową bramkę strzelił Aleks Konieczny. Końcówka była nerwowa i dostarczyła emocje, bowiem zespół Warty miał świetną okazję do wyrównania. Faulowany w polu karnym był bowiem Pośledni, który podszedł do „jedenastki”. Jego intencje wyczuł jednak bramkarz Noteci, który obronił strzał zapewniając drużynie zwycięstwo.

– To był mecz walki, w którym niestety polegliśmy, bowiem popełniliśmy zbyt wiele błędów w defensywie, a rywale okazali się skuteczniejsi – powiedział trener Patryk Słomczyński. – Boli kolejna porażka, tym bardziej, że była jeszcze szansa, aby uratować remis, ale niestety ponownie nie wykorzystaliśmy karnego na wagę punktu. Przed nami dużo pracy, ale chłopcy są tego świadomi i na tyle zdeterminowani, by w kolejnych meczach powalczyć o ligowe punkty, o które w lidze wojewódzkiej bardzo ciężko – dodał.