Przegrali, bo nie wykorzystali karnego

Walczący w lidze wojewódzkiej trampkarze bliscy byli zdobycia punktu w starciu z Błękitnymi Wronki. Przegrali, bo nie wykorzystali karnego.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania należała do gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Warciarze skupili się na grze w defensywie i liczyli na okazje z kontry. Dobrze spisywał się śremski bramkarz, który uratował zespół w dwóch sytuacjach. Niestety, bezradny był w 30 minucie, kiedy jeden z piłkarzy przymierzył nie do obrony z rzutu wolnego. Po przerwie mecz się wyrównał, a podopieczni Patryka Słomczyńskiego dążyli do wyrównania. Mieli ku temu świetną okazję, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Zemściło się to w końcówce, kiedy rywale dobili ich drugą bramką i wygrali 2:0.
– Szkoda, bo to kolejny zacięty mecz, który przegrywamy – mówi trener Patryk Słomczyński. – Pewnie gdybyśmy wyrównali z karnego mielibyśmy punkt, a tak mamy bodziec do tego, by trenować jeszcze mocniej – dodał.