Przegrali po walce

Kolejny mecz w ramach I ligi orlików młodszych mają podopieczni Witolda Piasnego. Tym razem zmierzyli się oni z rówieśnikami z Polonii Środa.

Zaczęliśmy słabo popełniając sporo błędów indywidualnych i w efekcie rywale szybko objęli prowadzenie – relacjonuje trener rocznika 2009. – W drugiej części pierwszej połowy zdołaliśmy jednak przejąć inicjatywę. Poprzez wysoki pressing zaczęliśmy szybciej odbierać piłkę rywalom i sytuacje się mnożyły. Niestety brakowało skuteczności, bo świetne okazje mieli Wojtek Rembielak, czy Adam Gołaszewski – dodaje Witold Piasny.

W 15 minucie do wyrównania doprowadził Piotr Kozak i choć Warta mogła objąć prowadzenie, to przed przerwą gola do szatni zdobyli goście, którzy tym sposobem wygrywali 2:1. Druga połowa już tak wyrównana nie była. Biało-niebiescy walczyli, ale to Polonia była skuteczniejsza pod bramką. Goście trafili sześciokrotnie, a Warciarze odpowiedzieli golem Adama Gołaszewskiego i skończyło się porażką 2:8.

Na pewno plusem było to, że stwarzaliśmy sobie okazje i bramek powinniśmy zdobyć więcej. Musimy popracować nad finalizacją, bo w tym elemencie Polonia nasz przewyższała – podsumował trener Witold Piasny.