Puchar dla żaków Warty

Podopieczni Mateusza Pietrowskiego wygrali turniej halowy w Starych Oborzyskach i zdobyli puchar Juna CUK CUP dla najlepszej drużyny rocznika 2010.

Młodzi adepci Akademii Warty tegoroczne występy rozpoczęli od bardzo udanego występu w turnieju organizowanym przez Juna-Trans Stare Oborzyska. Przystąpiło do niego 10 zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Biało-niebiescy marsz po złoto rozpoczęli od zwycięstwa  3:0 nad PKS Racot, a dwa gole zdobył Maciej Jachnik i jedno trafienie dołożył Michała Rusiaka. Potem nie dali szans rówieśnikom z Akademii Reissa Kościan gromiąc ich 5:0. Po dwie bramki zdobyli w tym meczu Maciej Jachnik i Tomasz Jaroszewski, a wynik ustalił Michał Rusiak. Przedwczesnym finałem okazał się pojedynek z Orlikiem Kaźmierz. Spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny turnieju. Warciarze zremisowali to spotkanie 2:2 po golach Borysa Buszewicza. Kropkę nad „i” postawili wygrywając 1:0 z ZZW Poznań, a bramkę na wagę trzech punktów i awansu do finału zdobył Tomasz Jaroszewski. O miano najlepszej drużyny turnieju biało-niebiescy zagrali z Asem Czempiń, który wygrał drugą grupę.Po golach Kamila Pieprzyka i Borysa Buszewicza podopieczni trenera Pietrowskiego pokonali rywali 2:0 i zdobyli złoto.

– Brawa dla całej drużyny za bardzo udany turniej – mówi trener żaków. – W czterech z pięciu spotkań nie straciliśmy gola i najlepszym bramkarzem wybrano Maksa Sołtysiaka, także wróciliśmy do Śremu z pucharem i statuetką za wyróżnienie indywidualne. Cieszy, że praca, którą wykonujemy na treningach przynosi efekty – podsumował Mateusz Pietrowski.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.