|

Puchar dla żaków Warty

Podopieczni Mateusza Pietrowskiego wygrali turniej halowy w Starych Oborzyskach i zdobyli puchar Juna CUK CUP dla najlepszej drużyny rocznika 2010.

Młodzi adepci Akademii Warty tegoroczne występy rozpoczęli od bardzo udanego występu w turnieju organizowanym przez Juna-Trans Stare Oborzyska. Przystąpiło do niego 10 zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Biało-niebiescy marsz po złoto rozpoczęli od zwycięstwa  3:0 nad PKS Racot, a dwa gole zdobył Maciej Jachnik i jedno trafienie dołożył Michała Rusiaka. Potem nie dali szans rówieśnikom z Akademii Reissa Kościan gromiąc ich 5:0. Po dwie bramki zdobyli w tym meczu Maciej Jachnik i Tomasz Jaroszewski, a wynik ustalił Michał Rusiak. Przedwczesnym finałem okazał się pojedynek z Orlikiem Kaźmierz. Spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny turnieju. Warciarze zremisowali to spotkanie 2:2 po golach Borysa Buszewicza. Kropkę nad „i” postawili wygrywając 1:0 z ZZW Poznań, a bramkę na wagę trzech punktów i awansu do finału zdobył Tomasz Jaroszewski. O miano najlepszej drużyny turnieju biało-niebiescy zagrali z Asem Czempiń, który wygrał drugą grupę.Po golach Kamila Pieprzyka i Borysa Buszewicza podopieczni trenera Pietrowskiego pokonali rywali 2:0 i zdobyli złoto.

– Brawa dla całej drużyny za bardzo udany turniej – mówi trener żaków. – W czterech z pięciu spotkań nie straciliśmy gola i najlepszym bramkarzem wybrano Maksa Sołtysiaka, także wróciliśmy do Śremu z pucharem i statuetką za wyróżnienie indywidualne. Cieszy, że praca, którą wykonujemy na treningach przynosi efekty – podsumował Mateusz Pietrowski.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.