Rehabilitacja seniorów

Zimny prysznic, jakim była porażka 0:3 z Avią Kamionki, podziałał mobilizująco na drużynę seniorów Warty. Podopieczni Marka Wilczyńskiego zrehabilitowali się pokonując w Środzie Wlkp. mocne, bo wzmocnione kilkoma piłkarzami zespołu rezerwy trzecioligowej Polonii Środa.  Do niedzielnego meczu biało-niebiescy przystąpili bez Michała Mocka i Arkadiusza Trzcińskiego, ale za to z nieobecnym przed tygodniem Hubertem Sciakiem. Kapitan po raz kolejny udowodnił, że jest motorem napędowym drużyny.

Warciarze nie mieli łatwego zadania. Trener rezerw Polonii – Marcin Woźniak, który jest jednocześnie asystentem trenera pierwszej drużyny, miał bowiem do dyspozycji aż siedmiu piłkarzy, którzy są w kadrze III ligi na czele z Jakubem Wilkiem – byłym zawodnikiem Lecha Poznań, a także reprezentacji. Podopieczni Marka Wilczyńskiego pokazali jednak, że w Śremie także potrafi się grać w piłkę na niezłym poziomie. W dodatku Warciarze dwukrotnie musieli odrabiać straty. W 19 minucie kontrowersyjną decyzję podjął bowiem sędzia główny, który przyznał karnego gospodarzom, po tym, jak Dawid Cubal pechowo nastrzelił sobie piłkę o rękę. Wszystko działo się na pograniczu linii pola karnego. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Adrian Błaszak. Na szczęście tuż przed przerwą śremianie wyrównali. Błąd jednego z obrońców Polonii wykorzystał Hubert Sciak, który zabrał rywalowi piłkę i nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Do przerwy 1:1.

Druga połowa znów rozpoczęła się fatalnie. Nie popisał się Dawid Cubal, który sprezentował piłkę Adrianowi Chopcia, a trzecioligowiec okazji nie zmarnował. Znów trzeba było gonić wynik. Do remisu w 58 minucie doprowadził niezawodny Hubert Sciak. Warciarze poczuli „krew” i w dziesięć minut przed końcem strzelili zwycięskiego gola. Jago autorem był wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Skrzypczak, który wykorzystał dośrodkowanie rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Mateusza Maślińskiego.

Po dobrej grze Warta pokonała rezerwy Polonii 3:2 i wywiozła ze Środy Wlkp. cenne trzy punkty, bowiem w szeregach gospodarzy wystąpili będący w kadrze pierwszej drużyny: Spychała, Wilk, Borucki, Chopcia, Kozłowski, Błaszak i Kaźmierczak.

W sobotę w Śremie gościć będzie Piast Kobylnica. Początek spotkania 4 kolejki o godzinie 17.00, na które już dziś zapraszamy kibiców.