Rezerwy hokejowym wynikiem pokonują Maratończyka Brzeżno

21 maja rozegraliśmy mecz 22 kolejki piłkarskiej klasy A, a naszym przeciwnikiem była drużyna Maratończyka Brzeżno. Od początku meczu przewaga należała do Warty, która została udokumentowana golem zdobytym przez Mateusza Jurgę w 12 minucie gry.

Po tej bramce do ataków zabrali się przeciwnicy, którzy próbowali szybko doprowadzić do remisu, ale ich próby były nieskuteczne. W 31 minucie szanse na podwyższenie wyniku miał Mikołaj Maśliński,ale jego strzał był zbyt słaby,żeby pokonać bramkarza Maratończyka. Nie minęły dwie minuty i prowadziliśmy już 2:0, a strzelcem bramki był Ernest Makowski.

Pomimo dwubramkowej przewagi rywale nadal atakowali naszą bramkę i udało im się zdobyć bramkę kontaktową po tym jak piłkę ręką w polu karnym zagrał Michał Zbawiony i sędzia podyktował rzut karny na którą piłkarza Maratończyka zamienił go na bramkę. Do przerwy 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszego zespołu fatalnie, gdyż tracimy bramkę po zupełnie niegroźnym strzale,z którym nie poradził sobie Wojciech Onsorge. Odpowiedż naszego zespołu nastąpiła po dwóch minutach, gdyż po podaniu Mikołaja Maślińskiego bramkę zdobył Jakub Strzelec.

Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik meczu,ale nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Maratończyka.W 65 minucie popularny “Strzeli” był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował drugą w tym meczu ‘jedenastkę’ po której Maciej Buszewicz zamienił na bramkę.

Gdy wydawało się,że mamy mecz pod kontrolą to w 74 minucie jeden z naszych błędów kończy się zdobyciem bramki kontaktowej przez rywali. W 80 minucie ponownie prowadziliśmy już dwiema bramkami,a strzelcem bramki był Jakub Strzelec.

W końcówce meczu rywale mogli ponownie złapać kontakt,ale Wojciech Onsorge obronił strzał piłkarza Maratończyka. W doliczonym czasie gry zdobyliśmy szóstą bramkę w tym meczu po tym jak Filip Marcinikiewicz-Szukowski podał piłkę do Ernesta Makowskiego,a ten nie dał szans bramkarzowi z Brzeżna.

Po ciekawym meczu pokonujemy Maratończyka Brzeżno 6:3 i z dorobkiem 26 punktów nadal utrzymujemy 9 miejsce z sześciopunktową przewagą nad strefą spadkową. Okazja na kolejne punkty będziemy mieli 28 maja w Swarzędzu z Liderem. Początek meczu o godzinie 12.00.

WARTA II Śrem: Onsorge – Dryja (66’Ostrowski), Buszewicz, Zbawiony (86’Gendera), Wojciechowski – Strzelec, F. Jurga, Kaptur, Mikołaj Maśliński (66’Szymański), Makowski – M. Jurga (32’Marcinkiewicz – Szukowski)