Rywal z V ligi pokonany

W kolejnym meczu kontrolnym seniorzy Warty pokonali 3:0 występujący w V lidze zespół Pogoni Śmigiel.

Mimo iż to rywale grają na co dzień o klasę rozgrywkową wyżej, to sobotni sparing toczył się pod dyktando śremskiego zespołu. Warciarze dominowali przez 90 minut stwarzając sobie kilka dobrych okazji, z których wykorzystali trzy. W 25 minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Skrzypczak, który mógł trafić raz jeszcze, ale przegrał pojedynek sam na sam. Z kolei po strzale Adriana Owczarka rywali od utraty bramki uratowała poprzeczka. Druga połowa rozpoczęła się od błędu obrońcy gości, który wykorzystał Bartosz Skrzypczak. Szansę miał także Mateusz Mocek, a w słupek trafił Hubert Sciak. Trzecia bramka wisiała jednak w powietrzu, a jej autorem był Patryk Kryszak, który ustalił wynik na 3:0. Goście najbliżsi zdobycia bramki byli w 85 minucie, kiedy wychodzącego na czystą pozycję napastnika faulował Dominik Woroch, za co ukarany został czerwoną kartką.

– Cieszy, że w końcu zagraliśmy „na zero” z tyłu ze znacznie bardziej wymagającym rywalem niż dwaj poprzedni – powiedział trener Hubert Sciak. – Staraliśmy się przyspieszyć grę, szybciej przenosić ciężar gry na połowę rywala i myślę, że te założenia udało się drużynie zrealizować – dodał.