Rywale byli skuteczniejsi

Trampkarze Warty z rocznika 2007 mają za sobą pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej. Zmierzyli się w nim z Calcio Wągrowiec.

Podopieczni Patryka Słomczyńskiego podejmowali rywali na własnym boisku w miniona sobotę. Pierwsze minuty należały do śremskiego zespołu i wydawało się, że Warciarze powalczą o zwycięstwo. Niestety, to rywale byli skuteczniejsi i bezlitośnie wykorzystali błędy biało-niebieskich, którzy w osiem minut pozwolili wbić sobie trzy gole. Pierwsza bramka dla Calcio to prezent. Warciarze stracili bowiem piłkę we własnym polu karnym przy wznowieniu gry od bramkarza. Potem goście z Wągrowca w krótkim czasie trafili jeszcze dwukrotnie i na przerwę schodzili prowadząc 3:0. Po przerwie śremianie próbowali odrobić straty i gonili wynik. Efektem była bramka Ksawerego Kwasiborskiego. Był to jednak gol, który zmniejszył rozmiary porażki na 1:3.

– Szkoda tego meczu, bo wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku
– mówi Patryk Słomczyński. – O naszej porażce przesądziły błędy w obronie, które musimy wyeliminować, bo na tym poziomie rywal skrzętnie je wykorzystuje. W tej lidze łatwych meczy nie będzie – dodał.

Kolejne spotkanie śremianie rozegrają w Poznaniu z Wartą.